Surányi-Unger Tivadar: Magyar nemzetgazdaság és pénzügy. Bruckner Győző (1877-1962) jogtörténész, művelődéstörténésznek dedikált! Bp. 1936. Gergely R. 3 sztl. lev. 617 l. Kiadói papírkötésben. Kissé foltos.
Jacobus Thomasius - Ahasverus Fritschius- Enessey György: A cigányok. Három korai tanulmány a cigányokról. Válogatta, fordította, az előszót és a magyarázatokat írta Magyar László András. Bp., 1998, Orpheusz. Kiadói papírkötés.
Nietzsche Frigyes: Túl az erkölcs világán. (Jeneseits von Gut und Böse.) Henri Lichtenberger bevezetésével. Ford.: Vályi Bódog. Bp., 1907., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza, sérült kötéssel, ceruzás bejelölésekkel.
Szalai Sándor: Bevezetés a társadalomtudományba. Nevelők Könyvtára 4. Bp., 1948, Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott gerinccel. A szerző által Hegedüs Géza (1912-1999) író, költő részére DEDIKÁLT példány.
Ortutay Gyula: Kis magyar néprajz. Rajzokkal. Bp.,[1943] ,Kir. M. Egyetemi Nyomda, 209 p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói foltos, javított illusztrált papír védőborítóban, kissé foltos felső lapélekkel.
Lukács György: Marx és Lenin. Megjelenik Lukács György születésének 100. évfordulójára. Szerk.: Sziklai László. Bp., 1985, Kossuth Könyvkiadó. 393 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Alexander Bernát: Kant : élete, fejlődése és philosophiája. I. köt. Bp., 1881., MTA, 2 p.+1 t.+6+459 p. Papírkötésben, az első három lap sarkán hiánnyal, szakadt borítóval. Felvágatlan példány.