A Magyar néprajztudomány bibliográfiája 1955-1960. Szerk.: Sándor István. Bp., 1971, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, szép állapotban. Kiadói papír védőborító, kopott állapotban.
Vegyes könyv tétel : 3db: Műveltség és hagyomány 1. A Kossuth Lajos Tudományegyetem néprajzi tanszékének évkönyve XIX. Szerk.: Ujváry Zoltán. Debrecen, 1979, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott állapotban.; Műveltség és hagyomány 2. A Kossuth Lajos Tudományegyetem néprajzi tanszékének évkönyve XX. Szerk.: Ujváry Zoltán. Debrecen, 1981, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.; Műveltség és hagyomány 3. A Kossuth Lajos Tudományegyetem néprajzi tanszékének évkönyve XXI. Szerk.: Ujváry Zoltán. Debrecen, 1983, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés , jó állapotban.
Fazekas Csaba (szerk.): Társadalomtörténeti tanulmányok. Studia Miskolcinensia 2. Miskolc, 1996., Bíbor Kiadó. Kiadói papírkötésben. Megjelent 250 példányban.
Források és történetírás. Studia Miskolcinensia 4. Válogatás a Miskolci Egyetem BTK által 1999. október 14-16. között rendezett történettudományi konferencia előadásaiból. Miskolc, 2003. Kiadói papírkötésben.
Gunda Béla: Műveltség és hagyomány - Studia ethnographica et flokloristica in honorem. Angol, francia és német nyelvű szövegekkel. Debrecen, 1971, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Kiadói félvászon-kötés papírborítóban. Borító sérült, de a könyv jó állapotú.
Bognár Cecil: Lélektan és nevelés. Nemzetnevelők könyvtára. IV. Gyerek és ifjúságtanulmány. 1. Bp, 1943, Országos Közoktatási Tanács. Félvászon kötésben, kopott, megviselt borítóval, de belül jó állapotban.
Műveltség és hagyomány. A Kossuth Lajos Tudományegyetem néprajzi tanszékének évkönyve XXV-XXVI. Szerk.: Elek Bartha, József Kotics. Debrecen, 1992, Kossuth Lajos Tudományegyetem.Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban. Magyar, Német és Angol nyelven.
Ujváry Zoltán: Ethnographica et folkloristica Carpathica 5-6. Angol, magyar és német nyelvű szövegekkel. Debrecen, 1988, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Kiadói papírkötésben.
Népi kultúra - népi társadalom. A Magyar Tudományos Akadémia néprajzi kutató csoportjának évkönyve I. Főszerk.: Ortutay Gyula. Bp., 1968, Akadémia. Kiadói egészvászon-kötés, megsárgult papírborítóban.
Népi kultúra - népi társadalom. A Magyar Tudományos Akadémia néprajzi kutató csoportjának évkönyve II. - III. Főszerk.: Ortutay Gyula. Bp., 1969, Akadémia. Kiadói egészvászon-kötés, megsárgult papírborítóban.
Népi kultúra - népi társadalom. A Magyar Tudományos Akadémia néprajzi kutató csoportjának évkönyve V. - VI. Főszerk.: Ortutay Gyula. Bp., 1971, Akadémia. Kiadói egészvászon-kötés papírborítóban. A borító foltos, kis szakadás az egyik sarokban.