[Görgey] Görgei, Arthur,: Mein Leben und Wirken in Ungarn in den Jahren 1848 und 1849. I-II. Band. Leipzig, 1852, F. A. Brockhaus, XX+327+1; X+437+1 p. Német nyelven. Első kiadás. Korabeli aranyozott gerincű, álbordás félbőr-kötés, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, (foxing) foltos lapokkal, a 80-84. oldalak között a lapok kötése javított és a javítás mentén foltos.
A 60 éves magyar rendőrség 1881-1941. Szerk.: Borbély Zoltán, Dr. Kapy Rezső. Bp., 1942, Halász,(Pesti Lloyd-ny.), 600 p.+26 (fekete-fehér fotók, közte 25 kétoldalas fotók) t.+90 (hirdetések) sztl. lev. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, de belül jó állapotban.
Felsővályi Nagy Géza: Harci pihenőn. Háborús versek és katonadalok. Debrecen, 1916, Csáthy Ferenc,(Hoffmann és Kronovitz-ny.), 43+5 p. A borító Toroczkay Osvald munkája. Kiadói papírkötés, foltos, kopott, javított borítóval, ajándékozási sorokkal, névbejegyzéssel.
Kovács S. Tibor: Jancsárpuska, türkiszes kard és rubintos bot... Oszmán-török fegyverek a Magyar Nemzeti Múzeumban. Szerk.: Bertók Krisztina. Bp., 2019., Magyar Nemzeti Múzeum-Martin Opitz. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Kovács S. Tibor: Hárman sem birnátok súlyos buzogányát...Válogatás a Magyar Nemzeti Múzeum sújtófegyvereiből. Szerk.: Bertók Krisztina. Bp., 2019., Magyar Nemzeti Múzeum-Martin Opitz. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
A szabadságharc csatái 1848-1849. A kötet anyagát Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története című művének az 1894-98-i kiadásából válogatta: Pollák Dénes. Szerkesztette, az ismertető összefoglalásokat és a jegyzeteket írta: Elek István. Bp., 1954, Ifjúsági Kiadó, 1 t.+292 p.+4 t.+11 (kihajtható melléklet) t. Kiadói kissé foltos félvászon-kötés, kiadói javított, kissé kopott papír...
Szomory Dezső: Harry Russel-Dorsan a francia hadszintérről. Bp., 1918, Pallas, 1 t.(a szerző hártyapapírral védett, fényképe)+261 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, rajta kis hiánnyal, javított kötéssel, nagyrészt felvágatlan lapokkal, kissé dohos.