Books: Travelling, Local History

Number of items: 219

1979 Zalaegerszeg mintalakótelep pályázat 79. Zalaegerszeg, 1980., Zala M. Tanács-Zalaegerszegi Városi Tanács, 48 sztl. lev. Kiadói kissé foltos haránt-alakú félvászon-kötés, 29x42 cm
15012.

8 000 HUF
Voit Pál: Egy régi pesti patika. Tanulmányok Budapest múltjából. Bp., 1940. 32 + 3 p. Fűzve, kiadói papírborítékban
15013.

5 000 HUF
Sándor József, pákéi: Megtámadtatásom s egyszersmind adalék az EMKE újjászervezése kérdéséhez. Kolozsvár, 1913. (Gombos-ny.) IX+207+(1) p.Későbbi félvászon kötésben
15014.

3 600 HUF
9,73
10,59
Miskolczi Utmutató. Miskolcz város és Borsodvármegye teljes címtára. Szerk.: Sassy Csaba. Miskolc,1911,Szelényi és Társa, 2+224 p.+18 sztl. lev. Átkötött modern-műbőr-kötés, intézményi bélyegzőkkel, egy sérült, hiányos lappal (189/190.)
15015.

5 000 HUF
Borsod Vármegye Statutumai (1578-1785.) Közreadja: Tóth Péter, Barsi János. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltári Füzetek 23. Miskolc, 1989., Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár, VIII+181 p. Átkötött modern műbőr-kötés. Megjelent 600 példányban.
15016.

3 200 HUF
8,65
9,41
Szebik Imre-Várhegyi Miklós: A Miskolci Evangélikus Egyházközség története. 1783-1983. Kézirat gyanánt. Miskolc, 1983., Evangélikus Egyházközség. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel. Megjelent 750 példányban.
15017.

3 200 HUF
8,65
9,41
1956 Forradalma Miskolcon. Összeáll.: Balás István. Miskolc, 1990, MDF Miskolci Szervezete. Kiadói papírkötés.
15018.

2 400 HUF
Iglói Gyula: Miskolc a 19. századi városrendezési tervei és építési szabályzatai. Miskolc, 1992., Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Fekete-fehér fotókkal, kihajtható térképpel. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
15019.

1 600 HUF
Tóth Kálmán: Mezőkeresztes története. Mezőkeresztes község kiadása. Miskolc,[1928],Magyar Jövő-ny., 207+1 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, egy lapszéli szakadással, aláhúzásokkal, volt könyvtári példány.
15020.

3 600 HUF
9,73
10,59
1956 Borsod-Abauj-Zemplén megye fontosabb statisztikai adatai. 1956. I. évfolyam. Miksolc, 1957., Központi Statisztikai Hivatal Borsod-Abauj-Zemplén Megyei Igazgatósága. Kiadói kopott félvászon-kötésben.
15021.

3 200 HUF
8,65
9,41
Martos Gizella: A matyóság életkörülményeinek változásai. Egészségügyi jelzőszámok 1275-1970. között. Miskolc,[1973], Borsod m. Nyomdaipari Vállalat. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
15022.

4 000 HUF
Márkosfalvi Orbán István: Marosvásárhely földrajza. Sárospatak, 1943, Kisfaludy László. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt.
15023.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF