Books: Architecture, Art

Number of items: 180

Ferkai András: Buda építészete a két világháború között. Művészeti emlékek. Bp.,1995, MTA Művészettörténeti Kutató Intézete, 287+1 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
16587.

8 000 HUF
A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. I-III. kötet. Szerk.: Beöthy Zsolt. I. kötet: Ókor. II. kötet: Középkor. III. kötet: Új-kor. Bp.,1906-1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XI+556 p.+ XXIX t.; VIII+614 p.+L+1 t. (Kronólogiai tábla.); 6+450 p.+I-XXXIII+XVIIIa. t. Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrált kötetek. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, kopott, kissé foltos borítókkal, az I. kötet gerince sérült.
16588.

8 000 HUF
Hungarian Modernism 1900-1950. Selection from the Kieselbach Collection. Bp.,1999, Kieselbach Gallery. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kartontokban, jó állapotban./ Linen-binding, in paper cover, in English language.
16589.

7 000 HUF
18,92
20,59
XX. századi grafikák a Szépművészeti Múzeum gyűjteményéből. Bp., 1981, Népművelési Propaganda Iroda. 20 db ofszet nyomat, többe közt Pablo Picasso, Moholy-Nagy László. Forbáth Alfréd, Huszár Vilmos müveinek reprodukcióival. Kiadói kissé kopott papír mappában. Lapméret: 28x20 cm
16590.

8 000 HUF
Vegyes, a Dunántúl népi építészetiével foglalkozó könyvtétel, 3 db:  Dél-Dunántúl népi építészete. Szerk.: L. Imre Mária, Cseri Miklós. Szentendre-Pécs, 1991., Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum-Pécsi Janus Pannonius Múzeum. Kiadói papírkötés.;  Kisalföld nép építészete. Szerk:: Perger Gyula, Cseri Miklós. Szentendre-Győr, 1993., Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum-Győri Xantus János Múzeum. Kiadói papírkötés.;  A Nyugat-Dunántúl népi építészete. Szerk.: Cseri Miklós. Szentendre-Szombathely, 1995., Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum-Szombathelyi Savaria Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.;
16591.

8 000 HUF
Körner Éva: Bortnyik Sándor. Bp., 1975., Corvina,(Offset-ny.), 4+8 p.+12 (13 reprodukció 12 táblán) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói illusztrált, kissé foltos és kopott papír mappában, kissé sérült gerinccel, hiánytalanul, táblák jó állapotban.
16592.

8 000 HUF
Varga Nándor Lajos: Magyar Múlt. - - 40 fametszete Rajk Gyula szövegével. Bp., 1941, Szerzői, (O. M. Kir. Képzőművészeti Főiskola Grafikai Osztálya - Globus-ny.), 2 sztl. + 40 sztl. lev.fametszetek + XL t. Félvászon-kötés, számozatlan példány
16593.

4 800 HUF
12,97
14,12
Épületszerkezetek részlettervgyűjteménye. I.-II. kötet. Bp., 1952 Építőipari könyv- és lapkiadó. Haránt folio
16594.

6 000 HUF
S. Nagy Katalin: Ország Lili. H.n., Arthis Alapítvány. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
16595.

2 000 HUF
Zádor Anna: Pollack Mihály 1773-1855. Bp.,1960, Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Két melléklettel. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1100 példányban.
16596.

5 000 HUF
Hermann Nitsch: Orgia misztérium színház. Tanulmányok tézisek kísérletek. Vál. és ford.: Adamik Lajos. Művészet-tőke. Bp.,2004,Metrónom. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16597.

8 000 HUF
Horváth Endre festőművész és grafikus 1896-1954. Bp.,[2001], Pénzjegynyomda, 40 p. Kiadói kemény-kötés. Számozott (007./50), névre szóló példány. Ex libris-melléklettel: Horváth Endre (1896-1954): Újévi üdvözlőlap. Rézmetszet, papír, jelzés nélkül, 14,5x10 cm
16598.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF