Number of items: 304

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály öt rajzával. Babits Mihály előszavával. Bp.,é.n. (cca 1920-as évek), Athenaeum, VI+229 p.+VII t. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült gerinccel. Számozott (200/91.), bibliofil példány.
17919.

1 800 HUF
21
Zempléni Árpád válogatott versei. (1884-1892-1897.) Költemények - uj versek. Bp.,1893., Franke Pál. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.
17920.

2 000 HUF
Dévajságok, melyeket Peter Fendi császári udvari piktor új bájos aquarelljeihez szerzett Susie Feinschmecker kisasszony a szebbkeblű közönség múlatságára. Kifundálta és megzengette: Rigó Béla. Egybeillesztette és csinosította: Kocsis József. Bp., 1989, Zrínyi Nyomda. Peter Fendi (1796-1842) osztrák festőművész pajzán képeinek színes reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban, kissé kopott kiadói papírtokban.
17921.

2 000 HUF
17
Szulik József költeményei és műfordításai. A költő nővérének megbízásából sajtó alá rendezte: Lévay Mihály. Bp., 1896, Nagy Sándor könyvnyomdája. 1 t + VII+319 p. Kiadói aranyozott, szecessziós díszítésű egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott, foltos borítóval, kissé sérült, kopott gerinccel, néhány lap kissé foltos, egyébként jó állapotban.
17922.

1 800 HUF
P. Horváth László: Pünkösdi király. Hat dráma. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp.,1973.,(Kecskemét, Petőfi-ny.) Kiadói papírkötés.
17923.

1 000 HUF
Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseiből. Összeállította: Radó Antal. Bp., én., Lampel R. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, körben arany élmetszéssel.Kopott borítóval, meglazult kötéssel, helyenként gyűrött lapokkal. Az első lap kiszakadt.
17924.

1 000 HUF
Herman Ottó: A pokol cséplője. Herman Ottó gyűjtőnaplói, vitacikkei, levelei. Szerk.: Erdődy Gábor. Bp., 1983, Magvető. 417 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kiadói papír védőborítóban.
17925.

800 HUF
Illyés Gyula: Csizma az asztalon. [Bp.,1941], Nyugat,(Hungária-ny.), 161+1 p. A borító grafikája Lengyel Lajos (1904-1978) grafikus, festőművész munkája. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
17926.

1 000 HUF
Mikszáth Kálmán: Tavaszi rügyek. Abonyi Zoltán rajzaival. Bp., én., Révai. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, és kopott, kissé sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel, 1942-es tanári-cserkészparancsnoki ajándékozási sorokkal.
17927.

800 HUF
Ady Endre: A minden titkok verseiből. Bp., 1919., Pallas. Harmadik kiadás. A borító Jeges Ernő munkája. Kiadói papírkötés, a hátsó borító hiányzik, az elülső borító leszakadt, a gerince hiányos.
17928.

1 000 HUF
Ady Endre: Szeretném, ha szeretnének. Versek. BP., 1910., Nyugat, 129+5 p. Második kiadás. Átkötött kartonált kötésben, kopott borítóval és erősen kopott gerinccel, ceruzás bejelölésekkel, egy lapon ceruzás rajzzal, megviselt állapotban.
17929.

1 000 HUF
Oscar Wilde: Gránátalmaház. Ford.: Bálint Lajos. Bp., én., Genius. Kiadói kissé kopott illusztrált félvászon-kötés, hiányzó elülső szennylappal.
17930.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF