Number of items: 304

P. Szathmáry Károly: Samil. I-II. köt. [Egybekötve.]Pest, 1855, Müller Gyula, 1 (címkép) t. +4+206+2+3-16 p.; 1 (címkép) t. + 2+1-2;17-221+5 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a II. kötet pár lapja (3-16) az első kötet végére van kötve, de egyébként hiánytalan! Ritka!
17871.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
16 000 HUF
48,05
57,55
  Add to cart
  Remove
Kozma Lajos: Találkozás Hamupipőkével. Révész Béla uj novellái Kozma Lajos rajzaival. Csak a szövegkötet!  Bp., 1909. Singer és Wolfner. 153 + 2 p.. Kissé sérült papírborítóban.
17872.

7 000 HUF
21,02
25,18
Hammer price:
7 000 HUF
V. Ecsedy Judit et al.: A régi magyarországi nyomádk betűi és díszei. XVII. század. 1. kötet + 2. kötet: Illusztrációk + 2. kötet: Tanulmányok és katalógus. Hungaria Typographica II. Bp., 2010-2014, Balassi/Országos Széchényi Könyvtár. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
17873.

6 000 HUF
18,02
21,58
Hammer price:
6 500 HUF
17874.

Available
6 000 HUF
18,02
21,58
  Add to cart
  Remove
Maurice Maeterlinck: Tintagiles halála. Ford.: Keleti Arthur. Bp.,1923., Székasi Sacelláry Pál,41+3 p. Balogh István fametszetű illusztrációival. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel. Számozott (7./500) példány.
17875.

Available
4 000 HUF
12,01
14,39
  Add to cart
  Remove
Raith Tivadar: Alkonyi szimfónia. Paris, 1914., Maxime Ferenczi,(Békéscsaba, Tevan Adolf-ny.), 14 sztl. lev. + 4 (fametszetek) t. A borító rajza Ráth Jenő, a fametszetek Ernst Kempter és Louis Marian Wachlmeyer festőművészek munkái. Kiadói papírkötés, a borító kissé foltos, kissé szakadt, a könyvtest szétvált és elvált a borítótól, ex libris-szel. Számozatlan példány.
17876.

3 600 HUF
12,95
Hammer price:
3 600 HUF
Barát Endre: Pusztába kiáltott szó. Versek. Bp. 1936. Faust. 63 p. A címlap linómetszetét Müller Lajos készítette. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval. A szerző által aláírt példány.
17877.

2 800 HUF
8,41
10,07
Hammer price:
2 800 HUF
Búzakereszt. (Emigrációs novella-antológia.) Szerk.: Kisjókai Erzsébet. Köln am Rhein, 1954., Amerikai Magyar Kiadó, 156 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapélekkel és foltos borítóval, ex libris-szel. Benne: Fóthy Ernő: Egy pengő, Nyírő József: Unokáinkról álmodunk, Wass Albert: Szentek zendűlése és mások. A címlapon az egyik szerző, Fóthy Ernő dedikációjával.
17878.

2 000 HUF
6,01
7,19
Hammer price:
2 600 HUF
Szabó Lőrinc: Reggeltől estig. Egy repülőutazás emléke. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp.,1937, Magyar Bibliofilek Szövetsége, (Gyoma Kner Izidor-ny.) Első kiadás. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, Kner Erzsébet-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
17879.

2 800 HUF
8,41
10,07
Hammer price:
2 800 HUF
Határ Győző: Liturgikon. Bp.,(1948.), Antiqua-ny., 119 p. Első kiadás. A borító Borsos Miklós rajza. Kiadói papírkötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban.   A szerző, Határ Győző (1914-2006) által dedikált példány. Megjelent 775 példányban, ebből 25 kézzel jelzett példány a-tól z-ig merített papíron, 50 kézzel számozott példány 1-től 50-ig famentes könyvpapíron és 700 példány famentes regénynyomó papíron. Számozatlan példány.
17880.

Határ Győző: Liturgikon. Bp.,(1948.), Antiqua-ny., 119 p. Első kiadás. A borító Borsos Miklós rajza. Kiadói papírkötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban. A szerző, Határ Győző (1914-2006) által dedikált példány. Megjelent "775 példányban, ebből 25 kézzel jelzett példány a-tól z-ig merített papíron, 50 kézzel számozott példány 1-től 50-ig famentes könyvpapíron és 700 példány famentes regénynyomó papíron." Számozatlan példány.

2 000 HUF
6,01
7,19
Hammer price:
2 200 HUF
Végh György 4 műve:   Havas éjszakák. Bp.,(1941),Vigilia,(Pápai Ernő-ny.), 68+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval. A szerző által dedikált példány.;   Pillangós őszök. Bp. 1942,(Antiqua-ny), 35 p. Első kiadás. A borító Janovits István munkája. Kiadói papírkötés. Számozott (5/300), névre szóló, és a szerző által aláírt példány.;   Auguste Corbeille csudálatos kalandjai. Bp. 1942,(Antiqua-ny), 131 p. Első kiadás. Kiadói kissé szakadt papírkötés. A szerző által dedikált példány.;   Viharok jönnek. Bp. 1943,Bersenyi, (Antiqua-ny), 70 p. Első kiadás. Kiadói kissé szakadt papírkötés. A szerző nyomtatott ajándékozási kártyájával.;
17881.

3 000 HUF
9,01
10,79
Hammer price:
6 500 HUF
[Újhelyi Dayka Gábor versei. Öszveszedte s kiadta Kazinczy Ferenz.] Hozzákötve: Kazinczynak poetai berke. Pest, 1813., Trattner Mátyás, III-XLVIII+3-46,51-136+8 p.; 1 (rézmetszetű díszcímlap) t.+137-243+10+3-24 p. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült kötéssel, kijáró, foltos lapokkal, egy-két sérült lappal, két lapon bejegyzéssel, hiányos!
17882.

[Újhelyi Dayka Gábor versei. Öszveszedte 's kiadta Kazinczy Ferenz.] Hozzákötve: Kazinczynak poetai berke. Pest, 1813., Trattner Mátyás, III-XLVIII+3-46,51-136+8 p.; 1 (rézmetszetű díszcímlap) t.+137-243+10+3-24 p. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült kötéssel, kijáró, foltos lapokkal, egy-két sérült lappal, két lapon bejegyzéssel, hiányos!

Available
3 800 HUF
11,41
13,67
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 402:
From  15 September to 23 September
Viewing: from 20 September to 23 September
Payment deadline is 8 October

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.