Books: Travelling, Local History

Number of items: 203

É. Kovács László: Favágók, cserhántók, szénégetők és fuvarosok a magyarországi Gömörben. Gömör Néprajza XXII. Debrecen, 1990, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés.
15060.

1 200 HUF
Frank Miklós-Kunszt János-Rausch Zoltán: Magyarország fürdőinek, ásványvizeinek, üdülőhelyeinek ismertetése. Magyarország fürdőtérképével. Bp., 1931, Országos Balneológiai Egyesület,(Pátria-ny.), 100 p.+1 t.(Kihajtható térképpel.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben, szélén sérül tborítóval
15061.

Frank Miklós-Kunszt János-Rausch Zoltán: Magyarország fürdőinek, ásványvizeinek, üdülőhelyeinek ismertetése. Magyarország fürdőtérképével. Bp., 1931, Országos Balneológiai Egyesület,("Pátria"-ny.), 100 p.+1 t.(Kihajtható térképpel.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben, szélén sérül tborítóval

1 000 HUF
Verrasztó Gábor: A molnár, aki lipót volt. Budai históriák. Bp., 2011, Napkút. Kiadói papírkötés.
15062.

1 200 HUF
Téglás Gábor: Budapest őskorából. Különlenyomat a Budapesti Szemle 1905. deczemberi füzetéből. A szerző, Téglás Gábor (1848-1916) régész által dedikált! 13p. Kiadói papírkötés.
15063.

2 000 HUF
Vörös Csepel Gyilkosság, visszaélések, muytivilág a XXI. kerületben. Ábel Attila Szerk. 2011. Kiadói papírkötésben
15064.

800 HUF
Szerk.: Cseh Gyula, Mikó Imre. Utazások a régi Európában. Bukarest, 1976, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés.
15065.

1 000 HUF
Felvidéki útikalauz. A városok és községek fekvése, megközelítése, nevezetessége, közintézmények, egészségügyi intézmények, szállodák, éttermek, fürdők, szórakozóhelyek, téli-nyári sportlehetőségek, turisztikai útmutató. Összeáll.: Aba Sándor. Kassa, [1940], Wiko,103+ 9 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói illusztrált papírkötés, szakadt borítóval.
15066.

3 400 HUF
9,19
10,00
Heves megyei képeskönyv. Eger, 1959, Heves megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói gyűrűs papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15067.

1 000 HUF
Hazai utazók Erdélyben. Csokonai, Kisfaludy S., Teleki Domokos, Kazinczy, Battháni Vince, Bethlen Elek, Széchényi, Déryné, Bolyai Farkas, Szentiváni Mihály, Kemény Zs., Táncsics, Kőváry László, Erdélyi János, Szilágyi Sándor, Petőfi, Jósika, Gyulai, Mocsáry Lajos, Jókai, Orbán Balázs, Eötvös József és mások erdélyi utirajzai. Molter Károly előszavával. Összeáll.: Szeremlei László. Kolozsvár,[1942],Lepage Lajos. Kiadói szakadozott papírkötés, sérült, kissé hiányos gerinccel.
15068.

1 400 HUF
10
Xenius Rostock: Dänemark. Kopenhagen, 1927, Turistforeningen For Danmark, 63+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált, a hátsó borítón térképpel. Német nyelven. Kiadói szakadt papírkötésben, a borítón MÁV bélyegzéssel.
15069.

3 000 HUF
1899 Illustrierter Führer durch das Königliche Schloss Herren-Chiemsee. München, 1899., Jos. Albert-ny., 32+VIII p. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrált. Papírkötésben, szakadt borítóval.
15070.

3 000 HUF
Mezey István: Az igazi Japán. 24 képes táblával. Bp., 1939, Magyar Nippon Társaság. Félvászon-kötésben. eredeti papírborítóval, melyen kisebb szakadások
15071.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF