Books: Travelling, Local History

Number of items: 203

Theodor Ortvay (Ortvay Tivadar): Geschichte der Stadt Pressburg. Deutsche Ausgabe. Erster Band. Von den ältesten Zeiten bis zum Erlöschen des Árpádenhauses. Mit 37 in den Text gedruckten Illustrationen, einem Urkunden Facsimile und 7 Tafeln. Pozsony, 1892, Stampfel. Német nyelven. Kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány táblán szakadással. / Early history of Bratislava. In German languague. With damaged spine, some of the pages a bit spotty and with some damages.
15000.

5 000 HUF
22
Siklóssy László: A régi Budapest erkölcse I-III. köt. I. köt.: A magyar középkor erkölcse. II. köt.: A prostitúció. (1541-1848). III. köt.: A polgári erkölcs. Teljes! [Egybekötve.] Bp., 1922-1923, Táltos, 207; 288;213+3 p. Átkötött félvászon-kötésben, ksisé kopott borítóval, a III. köt. előzéklapja sérült, rajta hiánnyal.
15001.

6 000 HUF
Perényi József: Csepel Budapest, 1934. Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala. [Sárik Gy. és G.] 192 p. + 6 t. MVM XIII. Aranyozott, restaurált kiadói egészvászon-kötésben, az első táblán dombornyomott címer.
15002.

6 000 HUF
1891-1892 Az Eperjesi Széchenyi-Kör évkönyve. Szerk.: Latkóczy Mihály. Eperjes, 1893, Kósch Árpád, 1 t. +4+176 p. Kiadói papírkötés, festett lapélekkel, a gerincen kis sérüléssel, foltos borítóval, a tartalomjegyzéknél ceruzás bejegyzésekkel.
15003.

4 800 HUF
12,97
14,12
Belitzky János: Sopron vármegye története. I. kötet. Bp., 1938, Stephaneum. 1015+9 p. Kissé viseltes papírkötésben, térképmelléklettel.
15004.

4 000 HUF
Világjárók Utazások és Kalandok c. sorozat 14 kötete:   Sven Hedin: Első utam Ázsiába. Ford.: Halász Gyula. Fekete-fehér fotókkal, egy térképpel illusztrált.;   Sven Hedin: Belső-Ázsia küszöbén. 1890-1891. Ford. és bevezette: Halász Gyula.;  Vilhjalmur Stefansson: Amerika legészakibb tájain. Ford.: Halász Gyula.;   Cholnoky Béla: Gróf Teleki Sámuel útja Kelet-Afrikában.;   A. Phillip: Ausztrália honalapítói. Ford.: Halász Gyula.;   Georg Wegener: Egy világjáró emlékeiből. Ford.: Halász Gyula.;   Georg Wegener: Szálljatok velem! Egy világjáró újabb emlékei. Ford.: Halász Gyula.;   Arthur Berger: Az örök tavasz szigetein. (Hawaii.) Ford.: Halász Gyula.;   Philipp Berges: A Föld csodái. Ázsia, Oceánia, Amerika. Ford.: Házsongárdy Gábor.;   Walter v. Rummel: Napsütötte országokban. Bolyongás Japánban és a Csendes-Oceán szigetein. Ford.: Halász Gyula.;  Garcilaso de la Vega: Az inka birodalom. Ford.: Halász Gyula.;   Georg Schweinfurth: Afrika szívében. Ford.: Halász Gyula.;   Hans Meyer: Dél-Amerika hegyóriásai. Ford.: M. Márki Mária. ;   Gustav Nachtigal: Szahara és Szudán. Ford.: Halász Gyula.   Bp.,én.,Franklin. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált kötetek. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, változó állapotban, közte kissé kopott, kissé foltos borítókkal is.
15005.

10 000 HUF
27,03
29,41
A Hat Világrész. Utazások és Fölfedezések c. sorozat 4 kötete (IV., XI:, XII. XIII.):  Torday Emil: Bolyongások Afrikában. Három utazás az egyenlítő vidékén. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált.;  G. M. Haard-L. Audouin-Dubreuil: A Szaharán keresztül. A sivatag első átszelése Citroen-automobilon (Touggourttól Timbuktuig.) Ford.: Ballenegger Róbertné -s Ballenegger Henrik. Fekete-fehér fotókkal illusztrált.;  Aage Krakup Nielsen: A trópusokon át a Déli Jeges tengerre. (Cetvadászok útja.) Ford.: Baktay Ervin. Fekete-fehér fotókkal illusztrált.  Torday Emil: Afrikai emlékek. (Egy Afrika-kutató naplójából.) Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp.,én.,Világirodalom. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítókon kis kopásnyomokkal, tulajdonosi névbélyegzőkkel, de alapvetően jó állapotban
15006.

2 800 HUF
7,57
8,24
29
15007.

6 000 HUF
1890 A Szent-István Korona Országainak népessége a területek, épületek és háziállatok kimutatásával. Az 1890-ben végrehajtott népszámlálás eredményei s egyéb hivatalos adatok alapján. Szerk.: Jekelfalussy József. Bp., 1892, Athenaeum, 47 p. Kiadói papírkötés, foltos, volt könyvtári példány.
15008.

4 000 HUF
18
15009.

3 000 HUF
Lawrence Dundas Campbell: Hugh Lloyds Gesandtschaftsreise nach Ceylon - Charpentier Cossigny: Reise nach China und Bengalen. Berlin, 1802. 435p + 2 t .Kihajtható térképek. Korabeli papírkötésben, kicsi sérüléssel
15010.

Lawrence Dundas Campbell: Hugh Lloyd's Gesandtschaftsreise nach Ceylon - Charpentier Cossigny: Reise nach China und Bengalen. Berlin, 1802. 435p + 2 t .Kihajtható térképek. Korabeli papírkötésben, kicsi sérüléssel

3 000 HUF
19
Dr. Schermann Szilárd: Kassa és a Kassai hegyek kalauza. Bp., 1944, Magyarországi Kárpát Egyesület. Kiadói papírkötés 350p. több kihajtható és térkép melléklettel. Szép állapotban
15011.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF