Books: Travelling, Local History

Number of items: 203

Bakay Kornél: Castrum Kwszug. A kőszegi felsővár és a milléniumi kilátó. A VI. fejezetet Söptei Imre írta. Kőszeg, 1996, a Városi Múzeum, Kőszeg kiadása. Dr. Gálig Zoltán rajzaival, Bakay Kornél, Garas Kálmán, Németh Iván és Székely Anikó fotóival illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapot. A kötet végén kihajtható felmérési rajz a kőszegi vár feltárt maradványairól. Jó állapotban.
15048.

1 400 HUF
Hajdú Jenő: A nagyságos fejedelem szülőhelye. Borsi a magyar betelehem. Borsi, 2006, II. Rákóczi Ferenc Emléktársaság. 125p. Címlapon ajándékozási sorokkal valamint több emlékbélyegzővel (II. Rákóczi Ferenc..., Borsi hazatér, 1938..., Rákóczi Emlékmúzeum Rodostó... stb). Kiadói papírkötés, sérült tűzéssel, utolsó néhány lap alsó sarkában apró folttal, máskülönben jó állapotban. + Borsi Rákóczi Kastély képeslap, szintén több bélyegzővel.
15049.

Hajdú Jenő: A nagyságos fejedelem szülőhelye. Borsi a magyar betelehem. Borsi, 2006, II. Rákóczi Ferenc Emléktársaság. 125p. Címlapon ajándékozási sorokkal valamint több emlékbélyegzővel ("II. Rákóczi Ferenc...", "Borsi hazatér, 1938...", "Rákóczi Emlékmúzeum Rodostó..." stb). Kiadói papírkötés, sérült tűzéssel, utolsó néhány lap alsó sarkában apró folttal, máskülönben jó állapotban. + Borsi Rákóczi Kastély képeslap, szintén több bélyegzővel.

1 800 HUF
V. Fodor Zsuzsa (szerk.): Veszprém kora középkori emlékei. Veszprém, 1994, Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata és Lazckó Dezső Múzeum. Készült 1000 példányban, Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
15050.

1 200 HUF
Mikulich Károly: Ismerjük meg Budapestet. Bp., 1931. Pataki Mihály. 48p. Kiadói papírborítóval, kissé sérült.
15051.

800 HUF
15052.

1 000 HUF
Duna. Szerk.: Pap Miklós. Útikönyvek. Bp.,én.,Panoráma. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói műanyag védőtokban, térképpel, 1965-ös ajándékozási sorokkal.
15053.

1 400 HUF
Svájci utkönyv. Wien,én.,Herold, 93+3 p. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrál. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés.
15054.

1 200 HUF
Katona Szabó István: Marosvásárhelyi krónika 1900-1990. A honfoglalás 1100. évfordulójára. Bp., 1996, Erdélyi Magyarságért Alapítvány-Tessedik Sámuel Alapítvány. 525 p. Kiadói papírkötésben.
15055.

1 800 HUF
Kordos László: Magyarország barlangjai. Bp., 1984, Gondolat. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóval.
15056.

1 200 HUF
Hunfalvy János-Rochbock Lajos: Magyarország és Erdély eredeti képekben. Első szakasz: Magyarország. I. köt. 20. sz. és egy azonosítatlan másik szám töredéke. Darmstadt, 1858, Lange Gusztáv György, 9+224; 3-40 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, foltos lapokkal, 20. sz. eredeti, elülső javított papírborítóját bekötötték, hiányosak, acélmetszetek nélkül.
15057.

2 800 HUF
7,57
8,24
Rayman János: Elfeledett Pécsi Iparosok - Ipartörténeti Dolgozatok. Pécs, 2010, k.n. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
15058.

2 400 HUF
Roller, P. Ludwig: Das Benedikterstift Göttweig in Niederösterreich. Wien, Österr. Verlagsgesellschaft Ed. Hölzel&Co. Kiadói papírmappa, jó állapotban.
15059.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF