Number of items: 241

May Károly: Karácsony. May Károly uti kalandjai. Hegedüs Arthur fordítása. Bp, 1918, Uránia. Félvászon kötésben, kissé kopott borítóval és helyenként foltos lapokkal. Tulajdonosi névbejegyzéssel.
17399.

2 400 HUF
Tóth Béla: Szájrul-szájra. A magyarság és szálló igéi. Bp., 1901, Athenaeum, XV+506+2 p. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, Dr. Szöllősy Oszkár könyveiből ex libris-szel.  Dr. Szőllősy Oszkár (1874-1936) jogász, miniszteri tanácsos, jogi író.
17400.

Tóth Béla: Szájrul-szájra. A magyarság és szálló igéi. Bp., 1901, Athenaeum, XV+506+2 p. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 'Dr. Szöllősy Oszkár' könyveiből ex libris-szel. Dr. Szőllősy Oszkár (1874-1936) jogász, miniszteri tanácsos, jogi író.

2 000 HUF
Tóth Béla: Mendemondák. A világtörténet furcsaságai. Bp., 1907., Athenaeum. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kis kopásnyomokkal és kissé sérült gerinccel.
17401.

2 000 HUF
Vertrán Endre: Hagyatékom fiaimnak. Tiszta jövedelme az Aradon felállítandó árvaház javára fordítottaik. Arad, 1880, Györgyössy Rudolf-Millig József, 12+238+2 p. Kiadói papírkötésben, kissé szakadt borítóval, kissé foltos lapokkal, kissé dohos.-
17402.

Vertrán Endre: Hagyatékom fiaimnak. "Tiszta jövedelme az Aradon felállítandó árvaház javára fordítottaik." Arad, 1880, Györgyössy Rudolf-Millig József, 12+238+2 p. Kiadói papírkötésben, kissé szakadt borítóval, kissé foltos lapokkal, kissé dohos.-

1 600 HUF
Konkoly] Kova Kálmán: Borsszem Jankó. A népidemokrácia humora. II. kiadás. -- Borsszem Jankó. Emigráns tréfatarisznya. II. kiadás.  München-Köln, 1955. Amerikai Magyar Könyvkiadó. 159+(4)+157p. Ági János szövegközti rajzaival. Rajzos, kiadói papírborítóban.javított gerinccel, kopott borítóval
17403.

3 000 HUF
10
Caius Valerius Catullus összes költeményei. Cai Valerii Catulli Veronensis Quae Supersunt Omnia. Ford.: Devecseri Gábor. Kerényi Károly bevezető tanulmányával. Kétnyelvű Klasszikusok. Bp., 1942, Officina, 215+3 p. Második, átdolgozott kiadás. Latin és magyar nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
17404.

1 800 HUF
[Quintus Horatius Flaccus:] Magyar Horatius. Horatius Noster Anthologia. Összeáll.: Trencsényi-Waldapfel Imre. Kerényi Károly bevezetésével. Kétnyelvű Klasszikusok. Bp., 1943, Officina, 197+3 p. Harmadik kiadás. Latin és magyar nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
17405.

1 200 HUF
(Gárdonyi Géza) Göre Gábor: A pesti úr. Bp.,1925, Globus. Hetedik kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Papírkötésben, kissé foltos, megviselt állapotban.
17406.

1 600 HUF
Gárdonyi Géza: Tizenkét novella. Bp., é.n, Dick Manó. Harmadik kiadás. Kiadói, álbordázott, festett, dúsan aranyozott egészvászon díszkötésben, sérült gerinccel. Számozott (1590.) példány!
17407.

3 000 HUF
Kozma Andor: Magyar rhapsodiák. Bp., 1920, Révai, (Korvin-ny.), 223+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült, hiányos gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól.
17408.

1 400 HUF
Révész Béla: Ady és Léda. Ady Endre több mint száz ismeretlen levelével, verskézirataival, 21 fényképpel és egyéb melléklettel. Bp., 1934, Dante. A borító grafikája Végh Gusztáv munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadt borítóval és sérült gerinccel.
17409.

1 400 HUF
A Gyöngyösi István Társaság Almanachja. Bp, 1935, a Gyöngyösi István Társaság kiadása. Papírkötésben, kissé szakadozott, foltos borítóval. Megjelent 250 számozott példányban (224. példány).
17410.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF