Moldova György: Kádár János 1-2. Bp., 2006, Urbis. Fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. + Kádár János (1912-1989.) Debrecen, 1989, Alföldi Nyomda. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, a borító egyik sarkán hiánnyal.
Max von Boehn: Rokoko. Frankreich im XVIII. Jahrhundert. Berlin, 1921, Askanischer Verlag, IX+1+611+3 p. Német nyelven. Egészoldalas képtáblákkal, egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói kopott, festett fél-pergamen-kötésben.
Szűcs Jenő: A magyar nemzeti tudat kialakulása. Két tanulmány a kérdés előtörténetéből. Szerk.: Zimonyi István. Magyar Őstörténeti Könyvtár. 3. Szeged, 1992, JATE. Kiadói papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével és jegyzeteivel papírlapon.
Marosán György: Tüzes kemence. Bp., 1968, Magvető, 792+4 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző, id. Marosán György (1908-1992) politikus, író által dedikált.
(Fraknói) Frankl Vilmos: A hazai és külföldi iskolázás a XVI. században. Budapest, 1873, Eggenrerger F. Magyar Akadem. Könyvárus (Hoffman és Molnár), VIII+424 p. Kiadói papírkötés, sérült, megviselt állapotú kötéssel.
Kardos Sándor, Jávor István, Kováts Albert, Kenedi János, Pető Iván, Vági Gábor: Hol zsarnokság van, ott zsarnokság van. H.n., 1989, Héttorony. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kissé laza kötéssel, helyenként foltos lapokkal.
A Wilhelmstrasse és Magyarország. Német diplomáciai iratok Magyarországról 1933-1944. Szerk.: Ránki György et al. Budapest, 1968, Kossuth Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, szakadt papír védőborítóval, jó állapotban.