Heitler László: Vágfalvi Ottó. Festő a Balatonnál. Veszprém, 1987, Eötvös Károly Megyei Könyvtár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóban.
Rippl-Rónai József centenáris kiállítása. Bp.- Kaposvár, 1961, Magyar Nemzeti Galéria. Rippl-Rónai József képeivel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
Mihályfi Ernő: Művészek, barátaim.Válogatott képzőművészeti írások. Bp., 1977, Corvina. Fekete-fehér képekkel, többek közt Rippl-Rónai József, Gulácsy Lajos, Uitz Béla, Bortnyik Sándor, Nemes Lampérth József, Egry József műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Beke László, Orosz Márton, Peternák Miklós: Magyar művészek és a számítógép. Bp., 2016, Szépművészeti Múzeum-Vasarely Múzeum. Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Galántai György, Kass János, Gábor Áron, Böröcz András műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
Gellér B. István: A növekvő város. Pécs, 2000, Jelenkor. Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Gellér B. István műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Reinach Salamon: A művészet kis tükre 600 képpel. Fordította és a magyar művészettörténeti résszel kibővítette Lázár Béla. Budapest, 1906, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói kopottas aranyozott egészbőr kötés.
Pod Wspólnym Sztandarem: Közös lobogó alatt. (1848-49). Lengyelek a magyar szabadságharcban. Bp., 1999, Magyarországi Bem József Lengyel Kulturális Egyesület kiadása. Kissé foltos papírkötésben, de egyébként jó állapotban. Lengyel és magyar nyelven.
Tisztelet a mesternek. Születésnapi levelek Barcsay Jenőhöz. Szerk.: Bihari József. Szentendre, 1987, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága-Pest Megyei Művelődési Központ és Könyvtár. Kiadói aranyozott bársony-kötés.
Számozott (350./1000) példány. Kereskedelmi forgalomba nem került.
Palotay Gertrud: Erdély magyar népművészete. Officina Képeskönyvek 25. Bp., 1944, Officina 35+5 p.+IV+32 t. Javított gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Dajbukát Jenő (1903-1965) főorvos névbejegyzésével.
B. Thomas Edit: Baláca. Mozaik, freskó, stukkó. Bp., 1964.,(Akadémiai-ny.), LXXX p. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.