Özv. Báthory Nándorné: Tündérvilág a Városligetben. Ifjúsági regény. Rajzolták: Nagy Sándorék. Bp.,[1914], Szent István-Társulat, 107+3 p. + 12 t. Egészoldalas illusztrációkkal, fejezetkezdő és -záró képekkel, iniciálékkal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
Szecessziós gyermekkönyv a Gödöllői Művésztelep művészházaspárjának, Nagy Sándornak és feleségének, Kriesch Laurának (Körösfői-Kriesch Aladár (1863-1920) húga.) illusztrációival.
Schmid [Christophe von] Kristóf: Tannenburgi Róza és négy más elbeszélés az ifjuság számára. Forditotta Győry Ilona. Öt vizfestmény után készült szinnyomatu képpel Offterdinger K. után.
Budapest, [1890]. Lauffer Vilmos. [2] + 106 p. + 4 litografált t.(az 5. a címlapon Kiadói félvászon-kötésben, Jó példány! .
[Hoffmann, Franz (1814-1882)]: Száz kis történet jó kis gyermekek számára. Hoffmann Ferenc után meséli Regélő bácsi. Bp.,[1927],Franklin, 164 p.+6 (színes képek) t. Tizedik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó táblákkal, laza kötéssel.
Wilhelm Hauff: Märchen. Illustrirt von W. Schäfer. Berlin,én., Gustav Pohlman, Német nyelven. 3 színes egészoldalas képpel illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.