Luis De Oteyza: A fehér ördög. Ragyogó regénytár. A szórakozás és tudás kincsesháza. Ford.: Dr. Balogh Barna. Bp., én., Légrady testvérek és Tolnai nyomda műintézet és kiadóvállalat R.-T. kiadói aranyozott borító, jó állapotban. Kiadói szakadt papír védőborító.
Krupa András 2 db könyve. Na Cabianskej túrni (L'udové piesne) - A csabai tornyon (népdalok). Békéscsaba, 1979, k.n. Lipták Pál rajzaival Számozott 32./300 példány. A szerző. Krupa András (1934-2015) által Dr. Kertész Mártonnak dedikált és datált (Bcsaba, 79. III. 26)! Bevezető szlovák és magyar nyelven, népdalok szlovák ny. Kiadói papírkötés, enyhén kopott borítóval. + Hiedelmek-varázslatok-boszorkányok. Békéscsaba, Tótkomlós és Csanádalberti szlovák lakói körében gyűjtött babonák, hiedelmi szokások. Békéscsaba, 1974, Békés Megyei Tanács Művelődési Osztálya. Megjelent 2000 példányban, szlovák és magyar nyelven. A szerző. Krupa András (1934-2015) által Dr. Kertész Mártonnak dedikált és datált (Bcsaba, 74. márc. 14)! Kiadói papír kötés, papír védőborítóval. Mellékelve egy adományozó levél fejléáves papíron, Békés Megyei Tanács VB Művelődési Osztálya bélyegzőjével , Dr. Gácser József osztályvezető által kiállítva.
Radó Antal, ifj. Amoroso. Hét éjszaka. Írta és rajzolta --. (Nagyvárad), 1919. Bibliotheca Varadiensis.
(8)+131+(3) p. lapszámozáson belül 7 egész oldalas és szövegközti képekkel. Fűzve, kiadói, kissé foltos papírborítóban. Erotikus írások gyűjteménye