Number of items: 328

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. Bp., 1893., Athenaeum, 6+231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök.) Harmadik díszkiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, Gottermayer-kötés, az elülső kötéstáblán selyemplakettre festett címképpel, dúsan aranyozott lapélekkel, egy hártyapapír hiányzik, foxing foltos hártyapapírokkal, a gerincen és az elülső kötéstáblán található apró sérüléstől, valamint a borítón és a gerincen található apró kopásnyomoktól, kis foltoktól eltekintve, jó állapotban.
17413.

16 000 HUF
43,24
47,06
30
Marcus Tullius Cicero: Opera Omnia 2-7. Bécs, 1802, Joseph Dehler. Latin és német nyelven. Kopott kartonált kötésben, tintafolttal, festett lapélekkel.
17414.

12 000 HUF
32,43
35,29
Babits Mihály: Az európai irodalom története. Bp.,[1934], Nyugat, (Elek-Fővárosi-ny.), 355 p. Első kiadás. Szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.   A szerző, Babits Mihály (1883-1941) által aláírt példány.
17415.

10 000 HUF
27,03
29,41
35
Magvető. A magyar irodalom élő könyve. Összegyűjtötte: Móricz Zsigmond. Bp., 1942, Kelet Népe. Kiadói papírkötésben. A szerző, Móricz Zsigmond (1879-1942) által aláírt.
17416.

5 000 HUF
23
17417.

12 000 HUF
32,43
35,29
17418.

5 000 HUF
Heltai Gáspár: Egy nemes emberről és az ördögről való História mellyet egyéb fabulákkal és lőtt dolgokkal egyetemben Heltai Gáspár írásaiból kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György deák. Kozma Lajos 4 egészoldalas fametszetű illusztrációjával és könyvdíszeivel illusztrált. Gyoma, 1942, Kner Izidor-ny., 95+1 p.+ 4 (Kozma Lajos egészoldalas illusztrációi) t. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17419.

3 000 HUF
Kosztolányi Dezső: Alakok. Molnár C. Pál szövegközti illusztrációival. Bp.,[1929], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 144+1 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
17420.

2 800 HUF
7,57
8,24
18
Csokonai Vitéz Mihály: Békaegérhartz. Homerus Batrachomiomachiája vagy a béka és egér-hartz travesztálta, vagy a mostani időkhöz alkalmaztva görögből magyarra fordította s hét sorú versekbe foglalta Cs. Vitéz Mihály. Rajzokkal csínosította néhai Mata János tervei nyomán ifj. Mata János. Mata János tanulmányával. Sajtó alá rendezte: Koczogh Ákos. Debrecen, 1957, Déri Múzeum Barátainak Köre Kiadása, (Alföldi-ny.), 82+1 p. Benne könyvjelzővel, rajta id. Mata János fametszetével. id. Mata János egyetlen megmaradt eredeti fametszete a Békaegérhartzhoz. Kiadói félvászon kötésben, kiadói javított papír védőborításban, tulajdonosi névbélyegzővel.   Készült 2000 számozott, és ebből 100 kézzel színezett példányban. Számozott (2000/0009.), kézzel színezett példány.
17421.

Csokonai Vitéz Mihály: Békaegérhartz. Homerus Batrachomiomachiája vagy a béka és egér-hartz travesztálta, vagy a mostani időkhöz alkalmaztva görögből magyarra fordította s hét sorú versekbe foglalta Cs. Vitéz Mihály. Rajzokkal csínosította néhai Mata János tervei nyomán ifj. Mata János. Mata János tanulmányával. Sajtó alá rendezte: Koczogh Ákos. Debrecen, 1957, Déri Múzeum Barátainak Köre Kiadása, (Alföldi-ny.), 82+1 p. Benne könyvjelzővel, rajta id. Mata János fametszetével. "id. Mata János egyetlen megmaradt eredeti fametszete a Békaegérhartzhoz." Kiadói félvászon kötésben, kiadói javított papír védőborításban, tulajdonosi névbélyegzővel. 'Készült 2000 számozott, és ebből 100 kézzel színezett példányban.' Számozott (2000/0009.), kézzel színezett példány.

2 800 HUF
7,57
8,24
28
Szabó Lőrinc: Reggeltől estig. Egy repülőutazás emléke. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp.,1937, Magyar Bibliofilek Szövetsége, (Gyoma Kner Izidor-ny.) Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, Kner Erzsébet-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
17422.

2 800 HUF
7,57
8,24
Latinovits Zoltán: Ködszurkáló Bp., 1973. Magvető Kiadó Papírkötésben
17423.

6 000 HUF
Balázs Fecó: Évszakok. H.n., 1998, magánkiadás. Kiadói papír kötésben. A művész, Balázs Fecó (1951-2020) Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas énekes, zenész, zeneszerző által dedikált.
17424.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF