Books: Travelling, Local History

Number of items: 195

Községi tanácsadó. Községi előljárók, jegyzők, ügyködők számára szerkeszté és kiadá Vas Gereben.  Pesten, 1864. Trattner-Károlyi ny. 454+(33)p.Kissé kopott félbőr kötésben. bejegyzésekkel
15000.

10 000 HUF
28,90
35,09
1841 Pap István: Isten szava a tűzi veszedelemben, mellyet a Vámoson, mellyet a Vámoson 1841-diki április 25-dikén, délelőtti 10 és 12 óra köztt, mind a katholikusok, mind a reformatusok templomait, papi és oskolaházait, és még ezeken kivül 235 házat felemésztett, és ugyanannyi familiát gyászra, siralomra juttatott tüzveszély után magyarázott és hirdetett --, a szerencsétlen ref. gyülekezet szerencsétlen lelki pásztora. Pápa, 1841, A Ref. Főiskola betűivel, 23 p. Foltos, kissé sérült címlappal, kis lapszéli gyűrődésekkel, kis szakadásokkal,
15001.

1841 Pap István: Isten' szava a tűzi veszedelemben, mellyet a Vámoson, mellyet a Vámoson 1841-diki április 25-dikén, délelőtti 10 és 12 óra köztt, mind a katholikusok, mind a reformatusok templomait, papi és oskolaházait, és még ezeken kivül 235 házat felemésztett, és ugyanannyi familiát gyászra, siralomra juttatott tüzveszély után magyarázott és hirdetett --, a' szerencsétlen ref. gyülekezet szerencsétlen lelki pásztora. Pápa, 1841, A Ref. Főiskola betűivel, 23 p. Foltos, kissé sérült címlappal, kis lapszéli gyűrődésekkel, kis szakadásokkal,

5 000 HUF
14,45
17,54
9
15002.

5 000 HUF
14,45
17,54
15003.

7 000 HUF
20,23
24,56
21
Zorád Ernő: Volt egyszer egy Tabán. Zorád Ernő 36 festményének színes mása, kísérőfüzettel, korabeli vázlatokkal és térképpel. Szerkesztette Barát Tibor. Bp., é.n. (1991), Glória nyomda, 8 sztl. lev.+36 t. Kiadói illusztrált papír mappában, jó állapotban
15004.

4 000 HUF
11,56
14,04
15005.

2 000 HUF
5,78
7,02
Hegedűs Gyula: Pincehely nagyközség története és népszokásai. Pincehely, én., Pátria Nyomda. Kopott, gyűrött papírkötésben.
15006.

5 000 HUF
14,45
17,54
Kludovácz Tamás (szerk.): A fővárosi autóbuszközlekedés 75 éve. 1915-1990. Bp., 1990., Budapesti Közlekedési Vállalat. 70p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben.
15007.

2 000 HUF
5,78
7,02
15008.

3 000 HUF
8,67
10,53
15009.

2 000 HUF
5,78
7,02
[Karl Müller] Müller Károly: Cook, a tengerész. Cook James kapitány élete, utjai és halála. A déli tenger szigetvilágának rövid ismertetése. Dr. Müller Károly nyomán a mívelt magyar olvasó közönségnek oktató olvasmányúl nyújtja Dr. Fésűs György. Pozsony-Bp.,[1888], Stampfel Károly, 1 t.+2+304 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, a címlap és a címkép kijár, egy javított lappal, laza fűzéssel.
15010.

1 400 HUF
4,05
4,91
42
Dr. Lendl Adolf: Úti levelek két világrészből. Gozsdu Elek előszavával. Bp., é.n.,Heisler és Kózol Kő- és Könyvnyomdai Műintézet, 8+157 p.+29 t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült és kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé sérült kötéssel, több lapon tulajdonosi bélyegzővel, egy lapon szakadással.
15011.

3 000 HUF
8,67
10,53

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 388:
From 10-18 February
Viewing from 15 February
Payment deadline is 4 March

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.