Books: Travelling, Local History

Number of items: 195

15012.

3 200 HUF
8,65
9,41
Szabolcsvármegye és Nyíregyháza m. város címtára. Szerk.: Vertse K. Andor. Nyíregyháza, 1948, Dózsa Kft., 208 p.+3 sztl. lev. Kiadói papírkötés, nagyrészt hiányos, sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, az utolsó három lap kijár, a szélükön kis sérülés. A címlapon és az 1. számozatlan levélen a szerkesztő, Vertse K. Andor aláírásával.
15013.

1 200 HUF
1926 Egy szünidő tanulságai. 1926. Nyolc beszámoló. Kiadja a Nyíregyházi Városi Felső Ker. Iskola. Nyíregyháza, 1926, Jóna Elek-ny., 46 p. Kiadói papírkötésben.
15014.

1 600 HUF
15015.

1 000 HUF
Heiden Sven: Ázsia szívében. Tízezer kilométernyi úttalan utazás.A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára sorozatból. Második kötet. Képekkel és térképekkel illusztrált. Bp., én., Lampel R. Kk.(Wodianer F. és Fiai)R.T. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas állapotban.
15016.

1 000 HUF
Ludwig Emil: Felvidéki műemlék-kalauz. Bp, 2003, Maecenas Könyvkiadó. A szerző rajzaival illusztrálva. Papírkötésben, szép állapotban.
15017.

3 000 HUF
Dunakeszi arcképcsarnok. Szerk.: Csoma Attila. Dunakeszi, 2005, Kölcsey Ferenc Városi Könyvtár. Farkas Éva gobelinművész illusztrációival és grafikáival. Ford.: Kocsis Imre. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15018.

3 000 HUF
Vártúrák kalauza. Észak-magyarországi, alföldi várak és vártúra-útvonalak. Bp, 1975, Sport. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Második, javított kiadás. Kartonált papírkötésben, kissé kopott, szakadt, foltos állapotban.
15019.

1 200 HUF
Dr. Hankó Vilmos: Székelyföld. Bp., 1993, Akadémiai Kiadó. Goró Lajos, Huszka József és Tull Ödön rajzaival illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Reprint.
15020.

1 800 HUF
Megyénk irodalmi hagyományai. Eredményeink és feladataink a szabolcs-szatmár-beregi tájakon. Összeáll.: Margócsy József. Módszertani Kiadványok. (A borítón: Szabolcs-Szatmár Megye Irodalmi Emlékei.) Nyíregyháza, 1972, Hazafias Népfront Szabolcs-Szatmár Megyei Bizottsága-Megyei Tanács VB. Művelődési Osztály-Megyei Művelődési Központ-Megyei Könyvtár-Megyei Idegenforgalmi Hivatal,(Megyei Könyvtár-ny.,) 231 p.+1 (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye kihajtható térképe, hajtás menti szakadással, 50x66 cm) t. Kiadói papírkötés. Megjelent 1550 példányban.  Ajándékozási sorokkal, Petráskó Zoltántól, a Megyei Művelődési Központ és nyíregyházi Benczúr Bemutatóterem vezetőjétől a könyv lektora, Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus édesapjának részére.
15021.

2 000 HUF
15022.

3 600 HUF
9,73
10,59
Almanach ENIT 1933. Bergamo. Sok képpel. Egészvászon kötésben. Olasz útikönyv, naptár.
15023.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF