Number of items: 237

Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Megjelent Vörösmarty születésének 100 esztendős évfordulója alkalmából. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 100 p.+ 5 t. Kádár Lívia lapszámozáson belüli, öt egészoldalas rajzával. Bibliofil, keretdíszes lapokkal, külön erre a célra készült vízjegyes papíron (Diósgyőri Papírgyár.) Kiadói aranyozott egészvászon kötésben
17345.

1 400 HUF
Jósika Miklós: Az utolsó Bátori. Regény. Pest, 1837, Heckenast Gusztáv,(Füskúti Landerer Lajos-ny.) 292 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, hiányos borítóval, részben hiányos gerinccel, laza kötéssel.
17346.

2 400 HUF
Jósika Miklós: A csehek Magyarországban. Korrajz I. Mátyás király idejéből. két kötetben Bp., 1864, Franklin. Negyedik kiadás. Korabeli aranyozott, festett félvászon-kötés,
17347.

2 400 HUF
Sand György (George Sand): Indiána. Pest, 1851(1843), Edelmann Károly. Kiadói papírkötés, széteső állapotban.
17348.

2 000 HUF
Márai Sándor: Bolhapiac. Bp., 1934, Pantheon. Félvászon kötés, első kiadás, jó állapotban.
17349.

2 000 HUF
31
Szép Ernő: Október. Bp., 1919. Rózsavölgyi. Kiadói papírkötésben, felvágatlan példány. Borító sérült, előzéklapon szakadással, 161-168 oldalon lap tetején kisebb folttal.
17350.

2 000 HUF
Lajos F. - Holbein: Haláltánc. H.n., é.n., Szépmíves Műhely. Kiadói kartonált kötés, sérült gerinccel, törölt könyvtári példány.
17351.

2 000 HUF
Remete Eta: A mai női divat erotikája. Mester Sándor rajzaival. Eros Könyvek I. köt. Bp., 1938.,Anonymus, 182+4+IV+2 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben, körbevágott, a gerincen címkével.
17352.

Remete Eta: A mai női divat erotikája. Mester Sándor rajzaival. Eros Könyvek I. köt. Bp., 1938.,"Anonymus", 182+4+IV+2 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben, körbevágott, a gerincen címkével.

2 000 HUF
Fónagy Iván: A mágia és a titkos tudományok története. Bp., 1943, Bibliotheca. Egészvászon kötésben.
17353.

2 000 HUF
Dr. Kovács György: A játék elmélete és pedagógiája. Egységes Jegyzet. Kézirat. Tanítóképző és Óvónőképző Főiskolák. Bp., 1992, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 665 példányban. + Detre Pál-Szigeti Lajos: Játék I. köt. Tanárképző Főiskolai Tankönyvek. Bp.,1985., Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.
17354.

3 000 HUF
Babits Emlékkönyv. Szerk.: Illyés Gyula. A Babits-bibliográfiát összeáll.: Sárkány Oszkár. Bp., 1941., Nyugat, (Hungária-ny.), 311+1 p.+16 (fekete-fehér) t. Számozott (2000/637.) példány. Kiadói javított kötésű félvászon-kötésben, foltos borítóval, kissé laza kötéssel,. Benne számos neves író munkájával, közte: Szabó Lőrinc, Szerb Antal, Tamási Áron, Márai Sándor, Móricz Zsigmond, Weöres Sándor, Illyés Gyula, Radnóti Miklós, Szép Ernő és mások.
17355.

2 000 HUF
Eötvös József: A falu jegyzője. I-III. köt. [Egybekötve.] Pest, 1865, Emich Géza, 258+303+247 p. Második kiadás. Borító nélküli példány, szétvált kötéssel, foltos, a III. kötet részében 10 sérült lappal, közte hiányosak is, az utolsó lap hátoldalán egy lap hozzáragadt, rossz állapotban.
17356.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF