[Juan Antonio Llorente (1756-1823)-Léonárd Gallois (1789-1851)] Llorente és Gallois: A spanyol inquisitió története. I-II. rész. [Egybekötve.] Lipce, 1863, Köhler K. F., 124+126 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.
Tinódi Sebestyén: Cronica. Kolozsvár, 1554. Facsimile kiadás tanulmánnyal. Bibliotheca Hungarica Antiqua II. Bp. 1959. Akadémiai kiadó. Kiadói bordázott gerincű egészbőr-kötésben.
Rugonfalvi Kiss István: A nemes székely nemzet képe. I. köt. Debrecen, 1939, Lehotai Pál. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, néhol szakadt állapotban. Rugonfalvi Kiss István: A nemes székely nemzet képe III. kötet. Székely seregszemle. Debrecen, 1940, Lehotai Pál.Kiadói egészvászon-kötés, kopottas , néhol szakadt állapotban.
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp.,(1902), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+297+3 p.+4 (hasonmás)+1 t. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, hiányzó 3 hasonmással, az elülső borító belsején a papír szakadt.
Kiszely István: A magyar ember. A Kárpát-medencei magyarság ember-története. I-II. kötet. Bp., 2004, Püski. Fekete-fehér képekkel és térképekkel ilusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szép állapotban. Kiadói papír védőborító, jó állapotban.
Szász Béla: A húnok története. Attila nagykirály. Barhta Miklós-Társaság Magyartörténeti Szakosztályának kiadványai V. Bp., 1943, Barha Miklós-Társaság, (Bethlen Gábor-ny.), 632 p.+10 t. (fekete-fehér képtáblák, közte 4 kihajtható) + 16 (térkép) t. + 1 ( kihajtható genealógiai táblázat) t. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, rossz állapotban, a könyv alsó sarkai egy részén (kb. 189. oldalig) a szöveget nem érintő lapszéli sérülésekkel, szakadozott, kissé sérült borítókkal, a hátsó borító elvált a könyvtesttől, a könyvtest szétvált.