Books: History

Number of items: 182

Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk.: Lukinich Imre. Bp.,(1926). Kir. M. Egyetemi Nyomda,  367 p.+3 t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, elülső borítón kis javítással.
15684.

3 600 HUF
9,73
10,59
Edelsheim Gyulai Ilona: Horthy István kormányzóhelyettes özvegye: Becsület és kötelesség. 1-2. köt. Bp., 2000-2007, Európa. Kiadói papírkötés, ajándékozási sorokkal.
15685.

2 000 HUF
A lengyel királyi kancellária libri legationum sorozatának magyar vonatkozású iratai II. 1526-1541. Közreadja: Tóth Péter. Miskolc, 2003, Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, szép állapotban.
15686.

2 800 HUF
7,57
8,24
Horváth Ferenc: A csengelei kunok ura és népe. Bp., 2001, Archaeolingua. Fekete-fehér, színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15687.

3 000 HUF
Trócsányi Zsolt: Erdély központi kormányzata 1540-1690. Bp., 1980, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói gerincén kissé foltos papír borítóval, intézményi bélyegzővel, volt könyvtári példány.
15688.

2 800 HUF
7,57
8,24
Nemes Mihály, Nagy Géza, Tompos Lilla: A magyar viseletek története. Bp., 2002, Magyar Mercurius. Fekete-fehér képekkel és ábrákkal gazdagon illusztrált. Kiadói vászonkötés.
15689.

3 000 HUF
Berze Nagy János: Égigérő fa. Magyar mitológiai tanulmányok. A bevezető tanulmányt írta és a tudományos szerkesztést végezte: Dr. Dömötör Sándor. Pécs,1984, Baranya Megyei Tanács VB. Művelődési Osztálya. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
15690.

2 000 HUF
Christian Graf von Krockow: Churchill. Korrajz a 20. századról. Fordította,és a jegyzeteket átdolgozta Zalai Edvin. Bp.,1999., Gabo. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15691.

2 000 HUF
Kopácsi Sándor: Életfogytiglan. Figyelemre méltó beszámoló 1956-ról. (Graham Greene.) Tardos Tibor írói közreműködésével. [Bp.], 1989., Bibliotéka. Kiadói papírkötésben.
15692.

1 000 HUF
Gantner Péter: Egy elfelejtett államfő. Zsedényi Béla életpályája. Bp., 2008, I.A.T kiadó. A szerző által dedikált! Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval. + Meghívó a könyv bemutatójára + Feljegyzések ismeretlen szerzőtől
15694.

1 600 HUF
Történelmi arcképcsarnok az ifjúság és a nép számára. Bp.,1909, Dolinay Gyula Hírlap-és Könyvkiadó Vállalata. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, gerincén sérüléssel.
15695.

600 HUF
1,62
1,76
Gaal Mózes: Deák Ferenc élet- és jellemrajz. Bp.,é.n.,Franklin, 139+5 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
15696.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF