Books: History

Number of items: 182

A Tiszaeszlári bűnper. Bary József vizsgálóbíró emlékiratai. Harmadik kiadás. Bp., 1942, Magyar Élet. Kiadói félvászon kötésben, sérült gerinccel.
15672.

18 000 HUF
52,02
63,16
15673.

5 000 HUF
14,45
17,54
Southey Róbert: Nelson életrajza. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Reményi Antal. Bp., 1902, MTA, XVI+428 p.+1 t.(kihajtható térkép.)+4 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15674.

5 000 HUF
14,45
17,54
1998 Piroslámpás évszázadok. Nyomatékkal Győr városára. Szerk.: Bana József. Győr, 1998, Palatia Bt., 17+2 p. Fekete-fehér képanyaggal. Benne biztosító könyvecskével (reprint.) Kiadói papírkötésben, kissé foltos, a borítón dátumozva. + Kitöltetlen türelmi bárcza oklevéllel Mediawave fesztíválon résztvevő részére, valamint egy Fényírók fesztiválja 98, Piroslámpás évszázadok konferencia képeslappal.
15675.

1998 Piroslámpás évszázadok. Nyomatékkal Győr városára. Szerk.: Bana József. Győr, 1998, Palatia Bt., 17+2 p. Fekete-fehér képanyaggal. Benne biztosító könyvecskével (reprint.) Kiadói papírkötésben, kissé foltos, a borítón dátumozva. + Kitöltetlen türelmi bárcza "oklevéllel" Mediawave fesztíválon résztvevő részére, valamint egy Fényírók fesztiválja '98, "Piroslámpás évszázadok" konferencia képeslappal.

3 000 HUF
8,67
10,53
Adriani Kemteri: Veterum disciplina in re rustica I. Madiolani, 1770. Kemter, AdrianKorabeli papírkötésben. Rézmetszetű címképekkel
15676.

2 800 HUF
8,09
9,82
23
Hóman Bálint: Szent István. Bp., 1938., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés.
15677.

2 400 HUF
6,94
8,42
Tinódi Sebestyén: Cronica. Kolozsvár, 1554. Facsimile kiadás tanulmánnyal. Bibliotheca Hungarica Antiqua II. Bp. 1959. Akadémiai kiadó. Kiadói bordázott gerincű egészbőr-kötésben.
15678.

2 800 HUF
8,09
9,82
15679.

2 800 HUF
8,09
9,82
17
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi Kölcsey-Egyesület megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp.,(1902), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+297+3 p.+4 (hasonmás)+1 t. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, hiányzó 3 hasonmással, az elülső borító belsején a papír szakadt.
15680.

5 000 HUF
14,45
17,54
15681.

6 000 HUF
17,34
21,05
Szász Béla: A húnok története. Attila nagykirály. Barhta Miklós-Társaság Magyartörténeti Szakosztályának kiadványai V. Bp., 1943, Barha Miklós-Társaság, (Bethlen Gábor-ny.), 632 p.+10 t. (fekete-fehér képtáblák, közte 4 kihajtható) + 16 (térkép) t. + 1 ( kihajtható genealógiai táblázat) t. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, rossz állapotban, a könyv alsó sarkai egy részén (kb. 189. oldalig) a szöveget nem érintő lapszéli sérülésekkel, szakadozott, kissé sérült borítókkal, a hátsó borító elvált a könyvtesttől, a könyvtest szétvált.
15682.

3 000 HUF
8,67
10,53
15683.

2 000 HUF
5,78
7,02

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 388:
From 10-18 February
Viewing from 15 February
Payment deadline is 4 March

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.