Művészeti Lexikon I-II. kötet. Szerk.: Éber László. Bp., 1935, Győző Andor. Második, lényegesen megbővített és átdolgozott kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, II. kötet borítója foltos,.
Németh, Lajos: Csontváry. Bp.,1974, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói gerincénél kissé szakadt papír védőborítóban, francia, angol és német, nyelven./Linen-binding, in paper cover, in French, English and German language.
Brunner Attila (Szerk.): Felfedező utak - Szecessziós épületornamentika a vidéki Magyarországon. Bp., 2016, Holnap. Nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
Zichy Mihály. Szerk.: Róka Enikő, Csicsery-Rónay István. Bp., 2001, Zichy Mihály alapítvány. Magyar, angol nyelven. Színes képekkel gazdagon illusztrált.Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Bényi László - Paál. Paál László (1846-1879). Bp., 1979, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Fekete-fehér, színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés , kiadói szakadozott papír védőborítóban, de egyébként jó állapotban.
Kalla Éva: Az álomadás. hn., 2008, L'Harmattan. Szentandrássy István karaktervázlataival illusztrált. Első lapja sérült. Kiadói kartonált papírkötés, jó áallpotban.
Radocsay Dénes: Falképek a középkori Magyarországon. 1977, Corvina. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, szakadozott papír védőborítóval, jó állapotban.
Gy. Szabó Béla: Mexikói tél. Útivázlatok. Kolozsvár-Napoca, 1974, Dacia Könyvkiadó. Ajándékozási bejegyzéssel. Színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, kopottas papír védőborítóval de egyébként szép állapotban.
A száz éves Vígszínház. Mozaikok tíz évtized történetéből. Szerk.: Radnóti Zsuzsa. Bp., 1996, Vígszínház. Kiadói bársony-kötés, a borító fém plakettel.
Sarkantyú Mihály: Mednyánszky László (1852-1919) Budapest, 1981, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata, 115 p. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Szép állapotban.