Books: Travelling, Local History

Number of items: 168

György Aladár: A föld és népei I-V. köt. I. köt.: Amerika. II. köt.: Afrika. III. köt.: Ázsia és Ausztrália. IV. köt: Európa. V. köt.: Magyarország. Bp.,1899-1905.,Franklin, 628 p.+28 (közte 11 színes chromolitográfia) t + 2 (térképek, az egyik színes, kihajtható térkép) t.; 4+524 p.+38+(közte 11 színes chromolitográfia) t + 1 (térképek, az egyik színes, kihajtható térkép) t.; 4+489+1 p.+29 (közte 19 színes chromolitográfia) t.+1 (térkép) t.; 4+662 p.+ 24 (közte 8 színes chromolitográfia); XIV+716 p.+19 t. Második kiadás. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, az V. kötet borítója kopott, a gerince és kötése javított, az elülső szennylapjai hiányoznak, a többi borítója és gerince kissé kopottas, az I. kötetből egy oldal (15/16.) és 3 színes chromolitográfia, a II. kötetből 2 színes chromolitográfia és 1 térkép, az V. kötetből a színes táblák és a színes, kihajtható térkép hiányzik, az I. kötetben a kihajtható térkép szakadt.
15000.

24 000 HUF
69,57
83,92
Hammer price:
28 000 HUF
15001.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
10 000 HUF
28,99
34,97
  Add to cart
  Remove
Miskolc régi térképeken. 1759-1963. Szerk. és összeáll.: Papp Ferenc, Somorjai Lehel, Tóth Arnold. Miskolc, 2015, Miskolc Megyi Jogú Város, 111 p. + 1 (térkép-melléklet: Miskolc város térképe, Adler Károly, 1885, 56x80 cm) t. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 500 példányban.
15002.

12 000 HUF
34,78
41,96
Hammer price:
12 000 HUF
A Tokajhegységi Nemzeti Park (Abaúj-Zemplén) tervezete. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés, a Tokajhegyaljai Egyesület, a Tokaj Városi Képviselőtestüket és az Abaúj Szövetségtől kapott megbízás alapján készítette a Bükki Nemzeti Park Igazgatósága. Eger, 1991, Bükki Nemzeti Park Igazgatósága, 8 sztl. lev.+41+1 p.+13 (térkép) t.+ 6 melléklet. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, a végén egy újság cikkel, jó állapotban.
15003.

6 000 HUF
17,39
20,98
Hammer price:
6 000 HUF
Lepold Antal: Esztergom régi látképei 1944, Stephaneum. Kiadói papírkötésben
15004.

3 000 HUF
8,70
10,49
Hammer price:
3 200 HUF
Szeghalmy Gyula: Dunántúli vármegyék. Az előszót írta József Főherceg. A II. részben Baranya vármegye községeinek leírásával, valamint személyi adattárral. Bp., 1938, A Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 672 + 208. + LVIII+2 t. Átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel, hiányzó címlappal, két hiányzó táblával, hiányos a II. rész a 208. oldallal véget ér (216 lenne!), néhol foltos lapokkal.
15005.

Available
4 000 HUF
11,59
13,99
  Add to cart
  Remove
Békés vármegye. Az előszót írta vitéz sarkadi Márky Barna Dr. Szerk.: Márkus György. Személyi adattárat összeállították Horacsek György, és Nyers István. Bp.,(1936), Békésvármegye Monográfiája. Kiadói aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötésben,
15006.

4 000 HUF
11,59
13,99
Hammer price:
4 000 HUF
15007.

Available
3 600 HUF
10,43
12,59
  Add to cart
  Remove
Baktay Ervin: A világ tetején I-II. kötet. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n.[cca 1930 után], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép) t. +1-144 p.+17 (fekete-fehér fotók) t.+145-312 p.+13 t.(fekete-fehér fotók.)+2 t. (térképek.) Harmadik kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, egy lap kijár
15008.

1 800 HUF
5,22
6,29
10
Hammer price:
2 800 HUF
Forbáth László: A megújhodott Mongolia. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopottas gerinccel
15009.

2 600 HUF
7,54
9,09
Hammer price:
2 600 HUF
Lieszkovszky Klára: Libiai porszemek. Bp.,1940, Vajna és Bokor, 164+2 p.+24 t. (Kétoldalas, fekete-fehér képanyag.) Kiadói papírkötésben, nagyon jó állapotban
15010.

2 000 HUF
5,80
6,99
Hammer price:
2 400 HUF
Dornyay Béla: Salgótarján és a Karancs- Medves-vidék részletes kalauza.  Salgótarján, 1929, Szerző - Végh Kálmán ny. 122,[10]p., 4 melléklet (2 kihajtható), 1 kihajtható térkép (Klösz ny., 32×41 cm.) Fűzve, szétvált kiadói papírkötésben.
15011.

2 000 HUF
5,80
6,99
Hammer price:
2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 386:
From 12 to 21 January
Payment deadline is 5 February
Viewing: From 18 to 21 January

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.