Number of items: 306

Móricz Zsigmond: Arany szoknyák Történelmi melódiák. Első kiadás! Bp. (1928.) Athenaeum. 276 l. Kiadói, aranyozott ornamentikával díszített kartonálásban, Falus Elek terve, kis szamárfüllel
17361.

2 400 HUF
Somlyó György: Láttátok-e? Versek. Bp., 1948, Hungária-ny., 107 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Somlyó György (1920-2006) Kossuth- és József Attila-díjas költő által Hegedüs Géza (1912-1999) József Attila-díjas író, költő részére dedikált.
17362.

2 000 HUF
13
Határ Győző: Golghelóghi. Auróra Ezotéria Sorozat. London, 1976, Aurora. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt illusztrált papír védőborítóban. Megjelent 299 példányban. A szerző, Határ Győző (1914-2006) Kossuth-díjas író, költő, műfordító, filozófus, építész által Szász Imre (1927-2003) József Attila-díjas író, műfordító részére dedikált.
17363.

3 000 HUF
Vas István: Önarckép a hetvenes évekből. Szántó Piroska. Mikrokozmosz Füzetek. Bp.,(1974),Szépirodalmi, 95+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Vas István (1910-1991) Kossuth-, József Attila-, Baumgarten-díjas költő, író, műfordító által Szász Imre (1927-2003) József Attila-díjas író, műfordító részére dedikált.
17364.

2 000 HUF
Ady Endre: Vallomások és tanulmányok. Bp., 1918, Nyugat,(Világosság-ny.), 101 p.+3 p. A borító illusztrációja Falus Elek (1883-1950) munkája. Kiadói félvászon-kötésben, a címlapon a Pallas felülragasztásával (Budapest, Pallas Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság 1918), ex libris-szel.
17365.

Ady Endre: Vallomások és tanulmányok. Bp., 1918, Nyugat,(Világosság-ny.), 101 p.+3 p. A borító illusztrációja Falus Elek (1883-1950) munkája. Kiadói félvászon-kötésben, a címlapon a Pallas felülragasztásával ("Budapest, Pallas Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság 1918"), ex libris-szel.

2 000 HUF
21
Tormay Cecile: Álmok. Bp., 1920, Hornyánszky. Márton Ferenc rajzaival. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
17366.

2 000 HUF
Móra Ferenc: Iparosok, császárok, királyok és egyéb céhbeliek Szeged, 1925. Az Ipar Első kiadás! Illusztrált, kissé sérült papírkötésben
17367.

Móra Ferenc: Iparosok, császárok, királyok és egyéb céhbeliek Szeged, 1925. "Az Ipar" Első kiadás! Illusztrált, kissé sérült papírkötésben

1 800 HUF
Balázs Béla: Doktor Szélpál Margit. Tragédia három felvonásban. Gyoma, 1918, Kner Izidor. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, felvágatlan
17368.

1 800 HUF
Balázs Béla 2 műve, egybekötve: Történet a Lógody-utcáról a tavaszról, a halálról és a messzeségről.; Dialogus a dialogusról. I. Az ütközet. II. A szalónban. III. A láthatatlan lélek vagy a panpoesia. Bp.,[1913],Athenaeum, 32; 52 p. Első kiadások. Átkötött félvászon-kötés.
17369.

2 000 HUF
Krúdy Gyula: Az első Habsburg. Bp.,[1931] ,Franklin. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
17370.

1 200 HUF
22
17371.

2 400 HUF
Verne Gyula: Storitz Vilmos Titka. Regény az ifjuság számára. Fordította: Dánielné Lengyel Laura. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 182 p. Első kiadás. Aranyozott, festett, illusztrált kiadói egészvászon kötés. A borítója enyhén kopott, foltos, címlapon lekapart ceruzás bejegyzés.
17372.

5 000 HUF
9

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF