Vitéz Horthy István 1904-1942, Szerk.: Erdődi Mihály. Bp., 1943, Rajcsányi László, 1 t.+23+1 p.+63 t. Kiadói aranyozott papírkötésben, kisebb sérülésekkel. Egyetlen kiadás! A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
Boleszlav Prus: A fáraó. Bp., é.n. Dante. Goszthony M. Géza (1908-1988) az Eszterházy hitbizomány gazdatisztjének az általa Gyántpusztán bújtatott lengyel katonatisztek által vásárolt és egy betűzött lapon dedikált példány. Kopott félvászon kötésben / Present of Polish military officers to their keeper during Wold War II.
Budai Ferentz: Magyar ország polgári históriájára való lexikon, a' XVI. század végéig. Készítette néhai tiszteletes tudós Budai Ferentz úr. Kiadta Budai É'saiás. II-III. darab (kötet). Első kiadás. Nagy-Váradonn, 1805, Máramarossi Gottlieb Antal, 2 (kézzel írt, pótolt lapok) szt. lev.+3-754; 1+6 (kézzel írt, pótolt lapok)+1 sztl. lev. +763 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült geri...
Dr. Gróf Apponyi Albert: Emlékirataim. Ötven Év. Ifjukorom - Huszonöt év az ellenzékben. Bp.,1922, Pantheon, 257+6 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, ceruzás aláhúzásokkal, a gerinc kissé foltos, kissé szakadt, a borító egyik sarkán gyűrődéssel.
Magyar Történelmi Tanulmánysorozat I. kötet - Padányi Viktor: Dentumagyaria. [Buenos Aires, 1963.] Transsylvania 450 + [2] p. Aranyozott kiadói egészbőr-kötésben, kopásokkal, kissé laza kötésben
Jancsó Benedek: A román irredentista mozgalmak története. Historia Incognita. Máriabesnyő-Gödöllő, 2004, Attraktor. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban, ex libris bélyegzéssel.