Books: History

Number of items: 148

[Buday László] Ladislaus von Buday: Ungarn nach dem Friedensschluss. Berlin-Leipzig, 1922, Vereinigung wissenschaftlicher Verleger, VII+1+313 p. Német nyelven. Számos ábrával, térképpel, fotóval illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kissé hiányos gerinccel.
15658.

1 200 HUF
Brankovics György: Az 1848/49-iki szabadságharc története. Bp., 1910, Franklin, 96 p. Oldalszámozáson belüli fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült, kissé hiányos gerinccel.
15659.

1 600 HUF
Hegedűs Lóránt: Harc a magyar igazságért. . Bp., é.n. Légrády. Kiadói papírkötésben
15660.

1 600 HUF
Árpádkori Új Okmánytár. III. köt.: 1261-1272. Codex Diplomaticus Arpadianus Continuatus. Közzéteszi: Wenczel Gusztáv. Monumenta Hungariae Historica. Magyar Történelmi Emlékek I. osztály. VIII. köt. Pest, 1862, Emich Gusztáv-ny., XV+3+363 p. Átkötött egészvászon-kötés.
15661.

2 400 HUF
Kosztin Árpád: A dákoromán legenda. Keresztény kultuszhelyek Erdélyben. Bp., é.n., Népszava. A szerző, Kosztin Árpád (?-2015) által aláírt és dátumozott! Első kiadás. Fekete.fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
15662.

1 800 HUF
Orvosok, orvosegyetemi fiatalok, mentősök a magyar forradalomban. Történet töredékek 1956-1996. Szerk.: Prágay Dezső. Essen, 1998, A szerzők kiadása. Papírkötésben , jó állapotban.
15663.

2 000 HUF
1988 A Dlusztus Család Krónikája 12. sz. 1988. dec. 25. Szerk.: Dlusztus József. Pécs, 1988, ny.n., 84 p. Beragasztott fotókkal. Papírkötésben.
15664.

2 000 HUF
Gaal Mózes: Deák Ferenc élet- és jellemrajz. Bp.,é.n.,Franklin, 139+5 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
15665.

2 000 HUF
Fraknói Vilmos: Egyháznagyok a magyar középkorból. Bibliotheca Vitae. Bp., 1916, Élet. Kiadói egészvászon-kötés.m jopott gerinccel, kissé sérült borítóval.
15666.

1 200 HUF
Mályusz Elemér: A magyar történettudomány. Bolyai Könyvek. Bp., én., Bolyai Akadémia. Későbbi egészvászon-kötés, kiadói papír védőborító bekötve.
15667.

2 000 HUF
László Gyula: A kettős honfoglalás. 1. kiadás. Bp., 1978. Magvető. Kiadói papírkötésben
15668.

900 HUF
2,43
2,65
ifj. Gonda Béla: A régi világ szellemes asszonyai. Bp., é.n. Szerzői. Újrakötött papírkötésben
15669.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF