Books: History

Number of items: 148

Vitéz Horthy István 1904-1942, Szerk.: Erdődi Mihály. Bp., 1943, Rajcsányi László, 1 t.+23+1 p.+63 t. Kiadói aranyozott papírkötésben, kisebb sérülésekkel. Egyetlen kiadás! A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
15646.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
28,99
34,97
Minimum bid:
16 000 HUF
15647.

Available for bidding
11 000 HUF
31,88
38,46
Minimum bid:
11 000 HUF
Timon Sámuel: Imago antiquae Hungariae, repraesentans terras, adventus, & res gestas gentis Hunnicae. Hozzákötve: Imago novae Hungariae, representans regna, provincias, banatus, & comitatus ditionis hungaricae. Kassa, 1733-1734., Typ. Acad. Soc. Jesu, 4 szt. lev. +409 p.+11 sztl.+ 4 sztl. lev.+240 p.+8 sztl. lev. Javított gerincű félbőr-kötésben, intézményi bélyegzőkkel, az első rész címlapja kissé szakadt.
15648.

Available for bidding
8 000 HUF
23,19
27,97
Minimum bid:
8 500 HUF
Kézdiszentléleki Jákó Margit: Mult, jelen, jövő 12 képmelléklettel és 5 szövegképpel. ötödik kiadás. Bp., 1926. Stádium ny. 332 p. Kiadói illusztrált papírkötésben hajtásnyommal
15649.

Available for bidding
6 000 HUF
17,39
20,98
Minimum bid:
6 500 HUF
Budai Ferentz: Magyar ország polgári históriájára való lexikon, a XVI. század végéig. Készítette néhai tiszteletes tudós Budai Ferentz úr. Kiadta Budai Ésaiás. II-III. darab (kötet). Első kiadás. Nagy-Váradonn, 1805, Máramarossi Gottlieb Antal, 2 (kézzel írt, pótolt lapok) szt. lev.+3-754; 1+6 (kézzel írt, pótolt lapok)+1 sztl. lev. +763 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, a II. kötet elülső kötéstáblája részben elvált, a II. kötet címlapja és az első lapja (1/2. oldal), hiányzik, a hiányzó lapot, két kézzel írt oldallal (2 sztl. lev.) pótolták, III. kötet első 3 lapja hiányzik, ezeket kézzel írt oldalakkal pótolták (6 sztl. lev.) Az első darab (kötet hiányzik.
15650.

Available for bidding
6 000 HUF
17,39
20,98
Minimum bid:
6 000 HUF
Dr. Gróf Apponyi Albert: Emlékirataim. Ötven Év. Ifjukorom - Huszonöt év az ellenzékben. Bp.,1922, Pantheon, 257+6 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, ceruzás aláhúzásokkal, a gerinc kissé foltos, kissé szakadt, a borító egyik sarkán gyűrődéssel.
15651.

Available for bidding
6 000 HUF
17,39
20,98
Minimum bid:
6 500 HUF
B. Szabó László: Széchenyi, Petőfi és az Ellenzéki Kör 1848-ban. Kiadja a Szent István Akadémia.  Bp. 1930. Stephaneum. 26 p. Kiadói papírborítóban.
15652.

Available for bidding
5 000 HUF
14,49
17,48
Minimum bid:
5 000 HUF
Széchenyi. A magyarság hódolása a legnagyobb magyar születésének százötvenedik évfordulóján. Bp., 1942, Athenaeum. Enyhén kopott egészvászon kötésben.
15653.

Available for bidding
4 000 HUF
11,59
13,99
Minimum bid:
6 000 HUF
Magyar Történelmi Tanulmánysorozat I. kötet - Padányi Viktor: Dentumagyaria. [Buenos Aires, 1963.] Transsylvania 450 + [2] p. Aranyozott kiadói egészbőr-kötésben, kopásokkal, kissé laza kötésben
15654.

Available for bidding
4 000 HUF
11,59
13,99
Minimum bid:
4 000 HUF
Krohn Gyula: A finnugor népek pogány istentisztelete. Fordította: Bán Aladár. Bp., 1908, MTA. Kiadói egészvászon kötés, festett lapszélek, kissé kopottas állapotban.
15655.

Available for bidding
3 000 HUF
8,70
10,49
Minimum bid:
3 200 HUF
Baines, John - Málek, Jaromir: Az ókori Egyiptom atlasza. Bp., é.n. Helikon. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval
15656.

Available for bidding
4 000 HUF
11,59
13,99
Minimum bid:
4 200 HUF
Jancsó Benedek: A román irredentista mozgalmak története. Historia Incognita. Máriabesnyő-Gödöllő, 2004, Attraktor. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban, ex libris bélyegzéssel.
15657.

Available for bidding
3 000 HUF
8,70
10,49
Minimum bid:
3 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 386:
From 12 to 21 January
Payment deadline is 5 February
Viewing: From 18 to 21 January

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.