Books: History

Number of items: 209

Régi magyar öltözködés. Viseletek dokumentumok és források tükrében. Összeáll., bevezetést, a jegyzeteket és a viselettörténeti lexikon írta: Benyóné Dr. Mojzs Dóra. Magyar Hírmondó. Bp.,1988,Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.
15761.

800 HUF
Szakály Ferenc: Szalárdi János és siralmas magyar krónikája. Bibliotheca Historica. Békéscsaba, 1980, Magyar Helikon. Egészvászon-kötés, papír védőborítóban. Kissé foltos papír védőborítóval, de egyébként jó állapotban. Volt könyvtári példány.
15762.

900 HUF
2,43
2,65
Gudenus János József - Szentirmay László: Összetört címerek. A magyar arisztokrácia sorsa és az 1945 utáni megpróbáltatások. Bp., 1989, Mozaik. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval. Kissé foltos, szakadt védőborítóval, de egyébként jó állapotban.
15763.

2 000 HUF
István Király Emlékezete. Bp., 1971, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
15764.

1 000 HUF
Mohács emlékezete. Válogatta Kiss Károly. Szerk.: Katona Tamás. Bp., 1976, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
15765.

1 000 HUF
Bónis Ferenc: Bartók Béla élete képekben és dokumentumokban. Bp, 1972, Zeneműkiadó. Egészvászon kötésben, szakad papír védőborítóban. Ajándékozási bejegyzéssel. Megjelent 4200 példányban.
15766.

800 HUF
Zoványi Jenő: A reformáció Magyarországon 1565-ig. Bp., 1986, ÁKV. Kiadói kartonált papírkötés.
15767.

1 600 HUF
Árva Ferenc, Rózsa György Gyula: Az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc dokumentumai a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltárban. Acta Archivistica 4.Miskolc, 1998, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15768.

3 000 HUF
Elias Wideman:Icones illustrium heroum Hungariae - Hírneves magyarok arcképcsarnoka. Bp., 2004.  Helikon Kiadó Kiadói aranyozott nyl kötésben Kis benyomódással
15770.

2 000 HUF
Magyarok Kelet és Nyugat között. A nemzettudat változó jelképei. Tanulmányok. Szerk.: Hofer Tamás. Bp, 1996, Balassi Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Papírkötésben, jó állapotban. Volt levéltári példány.
15771.

1 600 HUF
Szabadfalvi József: Herman Ottó a parlamenti képviselő-1879-1897-.Officina Musei 5.Miskolc, 1996, kn. Papírkötés, jó állapotban.Német nyelvű összefoglalóval és tartalomjegyzékkel.
15772.

3 000 HUF
Kitaszítottak 2.kötet.Dokumentumok a hortobágyi zárt táborokból 1950-1960. Szerk.:Füzes Miklós. Bp., 2002, Altera. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15773.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF