Books: History

Number of items: 209

Kerényi Ferenc: Petőfi Sándor élete és kora. Bp., 1998, Unikornis. Kiadói kartonált papírkötés.
15749.

1 600 HUF
Tanulmányok és források az 1848-1949-es forradalom és szabadságharc történetéhez. Szerk.: Dobrossy István. Miskolc, 1998, a MTA Miskolci Akadémiai Bizottság és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár kiadása. Papírkötésben, szép állapotban. Megjelent 500 példányban.
15750.

5 000 HUF
A bolsevizmus Magyarországon. Szerk.: Gratz Gusztáv. Válogatta: Kupa László. Bp, 2003, Vadszőlő Kiadó. Papírkötésben, szép állapotban.
15751.

4 000 HUF
Az élet megindulása Miskolcon és Borsodban a felszabadulás után. Források Miskolc város és Borsod megye történetéhez. Összeáll. és bevezetéssel ellátta: Beránné Nemes Éva- Román János. Miskolc, 1970, a Miskolc m. j. Város Tanácsa Végrehajtó Bizottságának kiadása. Papírkötésben, kissé megviselt borítóval, de egyébként jó állapotban.
15752.

1 000 HUF
Csete Örs: 1956 Budapest. Arcok és sorsok. Faces and stories. Bp, 1999, Magyar Napló Kiadó. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban. Szép állapotban. Magyar és angol nyelven.
15753.

1 000 HUF
17
Finnugor-szamojéd (uráli) regék és mondák. Válogatta, szerkesztette, az előszót, a portrékat és a jegyzeteket írta Domonkos Péter. Bp, 1984, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.
15754.

1 200 HUF
Csanádi Norbert-Nagyváradi Sándor-Winkler László: A magyar repülés története. Bp.,1977, Műszaki. Második, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.
15755.

1 000 HUF
Castiglione László: Az ókor nagyjai. Bp., 1972, Akadémiai Kiadó. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé szakadozott, foltos védőborítóval, de egyébként jó állapotban.
15756.

800 HUF
Ralph H. Major: A végzet katonái. Ford.: Nagypál István [Schöpflin Gyula]. Bp.,(1938.),Hungária. Átkötött félbőr-kötés, kissé kopott gerinccel. A történelem nagy járványai, betegségeiről szóló könyv: A fekete halál, Morbus Hungaricus, A királyi betegség, A fekete himlő, A torokgyík, A sötétben járó betegség, Lázár betegsége, A sárga Jack, Királynők öröksége, A legeslegrosszabb betegség.
15757.

1 200 HUF
Pécsi Ágnes: Egy tudományos hadjárat: Napóleon Egyiptomban. Bp., 1995, Korekt. 3 melléklettel. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói karton-tok.
15758.

Pécsi Ágnes: Egy "tudományos" hadjárat: Napóleon Egyiptomban. Bp., 1995, Korekt. 3 melléklettel. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói karton-tok.

3 000 HUF
A magyar nemzet története IX. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Ballagi Géza: A nemzeti államalkotás kora 1815-1847. Bp., 1897, Athenaeum. Gazdagon illsztrált. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, a borító kissé kopott, a sarkai sérültek, a lapok foltosak.
15759.

2 000 HUF
A magyar nemzet története V. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Acsády Ignác: Magyarország három részre oszlásának története. 1526-1608. B., 1897, Athenaeum. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopottas borítóval, a borító alsó sarkai kopottak, a lapok foltosak.
15760.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF