Books: Architecture, Art

Number of items: 253

Németh Lajos: Kondor Béla. Tizenhét rézkarc. A bevezető tanulmányt Németh Lajos írta. Bp.,1980, Corvina, 10 p.+17 t.. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel és kissé foltos borítóval..
16731.

13 000 HUF
35,14
38,24
1928 Europäisches Porzellan und Arbeiten der Kleinkunst. Sammlung Kommerzienrat Georg Spiegelberg, Hannover und Beitrag aus Londoner Besitz, Perser-Teppiche, Aubussons, Buchara-Stickereien aus verschiedenem Privatbesitz. Versteigerung: Porzellan: 4. und 5. Dezember 1928., Teppiche: 4. Dezember 1928. Berlin,(1928), Rudolph Lepkes Kunst - Auction-Haus. Német nyelvű aukciós katalógus. Kiadói papírkötés, szakadozott gerinccel, kissé foltos borítóval.
16732.

1928 Europäisches Porzellan und Arbeiten der Kleinkunst. Sammlung Kommerzienrat Georg Spiegelberg, Hannover und Beitrag aus Londoner Besitz, Perser-Teppiche, Aubussons, Buchara-Stickereien aus verschiedenem Privatbesitz. Versteigerung: Porzellan: 4. und 5. Dezember 1928., Teppiche: 4. Dezember 1928. Berlin,(1928), Rudolph Lepke's Kunst - Auction-Haus. Német nyelvű aukciós katalógus. Kiadói papírkötés, szakadozott gerinccel, kissé foltos borítóval.

1 200 HUF
Zórád Ernő: Pest-Budai mozaik. Két háború között. Kor-kép-regény. A borító és a kötet grafikáit Zorád Ernő készítette. + Egy vándorfestő ifjúságai. 1911-1951. Dabas, 2000, Dabas Jegyzet Kft. Kiadói kartonált papírkötés
16733.

3 400 HUF
9,19
10,00
Végvári Lajos: Munkácsy Mihály élete és művei. Bp., 1958, Akadémia Kiadói. 542 fekete és 3 színes képpel. Életműkatalógus. Kiadói egészvászon kötés, sérült és hiányos papír védőborítóval.
16734.

3 200 HUF
8,65
9,41
16735.

3 000 HUF
Kolozsváry Marianna: Csak tiszta forrásból. Hagyomány és absztrakció Korniss Dezső (1908-1984) művészetében. Bp., 2018, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói kartonált papírkötés, gerincén egészen apró sérüléssel, jó állapotban.
16736.

3 600 HUF
9,73
10,59
10
16737.

3 200 HUF
8,65
9,41
Vegyes reneszánsz művészettel kapcsolatos tétel, 4 db:  Leonardo da Vinci: Tudomány és művészet. Válogatás művészeti írásaiból. Bp., 1960., Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.   Lyka Károly: Leonardo da Vinci. A művészet kiskönyvtára 47. Bp.,1975., Corvina. Kiadói papírkötés.  Lyka Károly: Raffaello. 1483-1520. A művészet kiskönyvtára XIV. Bp.,1962., Corvina. Kiadói papírkötés.  Ybl Ervin: Verrochio. 1436-1488. A művészet kiskönyvtára XLVII. Bp.,1963., Corvina. Kiadói papírkötés.
16738.

800 HUF
Michelangelo Buonarroti versei. Ford.: Rónay György. Bp.,1959, Magyar Helikon, 300+8 p. Michelangelo-rajzokkal illusztrált. Kiadói félbőr-kötés, kiadói kissé szakadt, kissé foltos papír védőborítóban, de egyébként jó állapotban. Számozott (600/369.) példány.
16739.

800 HUF
16740.

2 600 HUF
7,03
7,65
Vegyes könyvtétel, 3 db:   Dr. Lázár Béla: Művészet. Kis művészettörténet a nagyközönség számára. Bp.,(1938),Rózsavölgyi és Társa, 349+1 p.+XLV+1 t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Könyvnapi propaganda kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.;  Artner Tivadar: Évezredek művészete. Bp.,1968, Gondolat. Második, bővített és javított kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban.;  Jajczay János-Schwartz Elemér: Karácsony a művészetben. Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 255 p.+CXXVIII t. (Fekete-fehér képtáblák.) Szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
16741.

800 HUF
Vegyes könyvtétel, 4 db:   Faludy Ildikó: Bizánc festészete és mozaikművészete. Bp., 1982., Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.;   C.W. Ceram: A régészet regénye. Ford.: Gottschlig Ferenc. Bp., 1959, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.;  Középkori királyi palota a Budai várban. Kiállítás a Budapesti Történeti Múzeumban. Szerk.: Ladányi Mihályné. Bp.,én., BTM. Kiadói papírkötés.;  Bécs. Inkey Tibor fotóival. Szabó Ede bevezetőjével. Bp.,1971., Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
16742.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF