Books: Travelling, Local History

Number of items: 186

15000.

18 000 HUF
48,65
52,94
Lóczy Lajos (1849-1920): A Mennyei Birodalom története. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1901], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 288 p. + 4 térkép. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, hiányzó térképekkel (3 db), volt könyvtári példány. Ritka!
15001.

10 000 HUF
27,03
29,41
Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánban. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1929.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28. (nagyrészt kétoldalas, fekete-fehér fotók, közte egy egyoldalassal) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, két képtábla laza, kis kopásnyomokkal, a kötéstáblák felső élein foltokkal.
15002.

8 000 HUF
Ligeti Lajos (1902-1987): Afgán földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin-Társulat, 219+3 p.+16 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblákkal) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, kopott gerinccel.
15003.

6 000 HUF
Ossendowski, [Ferdynand Antoni] (1876-1945): Kínai rejtelmek. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1930],Franklin,179+1 p. Átkötött modern műbőr-kötés.
15004.

2 000 HUF
Vertse K. Andor: Az 50 éves Nyírvidék albuma. Dienes István névbélyegzésével. Nyíregyháza, 1928, Jóba Elek. Kiadói egészvászon kötésben.
15005.

2 000 HUF
15006.

2 800 HUF
7,57
8,24
Karl Baedeker: Die Schweiz nebst den Angrenzenden Teilen von Oberitalien, Savoyen und Tirol. Handbuch für Reisiende. Leipzig,1905, Baedeker, XL+554 p. 31. kiadás. Térképekkel illusztrálva, német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, jó állapotban. / Linen-binding, in German language.
15007.

2 600 HUF
7,03
7,65
Karl Baedeker: The dominion of Canada with New Foundland and an excursion to Alaska. Leipzig,1905, Baedeker, LXIV+331 p. Harmadik kiadás. Térképekkel illusztrálva, angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, a gerincen kis kopásnyomokkal, jó állapotban. / Linen-binding, in English language.
15008.

2 600 HUF
7,03
7,65
Bükkszentkereszt monográfiája. Szerk.: Veres László- Viga Gyula. Bükkszentkereszt, 2001, Bükkszentkereszt Önkormányzatának kiadása. Kulcsár Géza fotóival és Homola Krisztina rajzaival illusztrálva. Papírkötésben, jó állapotban.
15009.

5 000 HUF
Takács László- Kovács Zsolt: Hejőpapi története. Hejőpapi, 2001, Hejőpapi Község Önkormányzatának kiadása. Papírkötésben, szép állapotban.
15010.

4 800 HUF
12,97
14,12
15011.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF