Books: Travelling, Local History

Number of items: 186

Ámi Lajos meséi. I-III. kötet. Gyűjtötte és a jegyzeteket írta: Erdész Sándor. Bp., 1968, Akadémiai kiadó. Volt könyvtári példány. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban.
15024.

2 600 HUF
7,03
7,65
11
Amíg városatya lettem. A Főváros főtisztviselőinek és törvényhatósági bizottsági tagjainak önéletrajzgyűjteménye fényképekkel. Szerk.: György Endre. Dr. Sipőcz Jenő polgármester előszavával. Bp.,1931, Globus-ny., 419+1 p. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. A címlap Kner Albert munkája. Kiadói félvászon-kötés, Kner Erzsébet-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel.
15025.

2 000 HUF
Angelica Ralphstone: A világ legegzotikusabb tájai, Bp, 2003, Könyvmíves Kiadó, Kiadói kartonált papírkötés
15026.

1 000 HUF
Soós Zoltán (1935-2015) 7 műve, közte 6 dedikálttal:  Pohárköszöntő, A furuszár forong, Járőr nyomán, Hadijátékok, Kútölők, (Dedikáltak), valamint: Egyszer volt Orenburg c. műve. Bp., 1978-1987, Alkoholizmus Elleni Országos Bizottság Titkársága-Zrínyi-BM Határőrség Politikai Csoportfőnöksége. Kiadói papírkötés, kiadói kartonált papírkötés, és kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóban,
15027.

3 000 HUF
15028.

2 400 HUF
Csurák Zsuzsanna: Kazincbarcika története. Kazincbarcika, 2004, Barcikai Közélet. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, benne jegyzetlapokkal.
15029.

2 400 HUF
[Mikszáth Kálmán]: Szeged könyve. I-II. köt. Bp., 1914., Révai, V+234;274 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány, ajándékozási sorokkal: Dr. Nagy László városi főjegyző ajándéka.
15030.

[Mikszáth Kálmán]: Szeged könyve. I-II. köt. Bp., 1914., Révai, V+234;274 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány, ajándékozási sorokkal: "Dr. Nagy László városi főjegyző ajándéka."

1 400 HUF
Ungi népmesék és mondák. Gyűjtötte és a bevezető részt írta: Géczi Lajos. Új magyar népköltési gyűjtemény. Dömötör Ákos jegyzeteivel. Bp.-Pozsony, 1989., Akadémiai Kiadó-Madách. Melléklettel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány. Megjelent 3500 példányban.
15031.

1 200 HUF
A másik Budapest. Képeskönyv az elő(d)városokról. Vál. és szerk.: Fodor Béla, és Horváth Tamás. Bp., 1996., Delta Kft. Rendkívül gazdag képanyaggal. Kiadói félvászon-kötés.
15032.

1 600 HUF
14
A Bükki Nemzeti Park. Hegyek, erdők, emberek. Szerk.: Baráz Csaba. Eger, 2002, Bükki Nemzeti Park. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
15033.

2 000 HUF
Cholnoky Jenő: Ázsia . A Föld és élete, világrészek országok, emberek. II. kötet. Bp., én., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, a gerincen apró sérüléssel.
15034.

2 000 HUF
Magyarországi utazások / Journeys Around Hungary Bp., 2012. Éghajlat. Kiadói kartonálásban, papír védőborítóval. Fóliázott, új állapotban.
15035.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF