Poe, Edgar Allan: A holló (The Raven). Bp., 1938, Cserépfalvi. Fordította: Franyó Zoltán. Franyó Zoltán által dedikált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Robeson, Paul: Itt állok...
Bp., 1958. Európa Könyvkiadó. 191+(1) p. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fényképekkel illusztrálva.Dedikált! Kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotú példány.[Paul Robeson (1898-1976) amerikai fekete énekes, polgárjogi harcos / Autograph signature
Verne Gyula: Három orosz és három angol kalandjai. Ford.: Nagy István. Bp.,én.,Franklin, 233+1 p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső borítón a vászonon sérüléssel.
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Megjelent Vörösmarty születésének 100 esztendős évfordulója alkalmából. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 100 p.+ 5 t. Kádár Lívia lapszámozáson belüli, öt egészoldalas rajzával. Bibliofil, keretdíszes lapokkal, külön erre a célra készült vízjegyes papíron (Diósgyőri Papírgyár.) Kiadói kifakult aranyozott egészvászon kötés, utolsó lapok foltosak.
Pettkó-Szandtner Tibor: A magyar kocsizás. Bp., 1984, Múzsák. Kiadói kissé kopott műbőr-kötésben, kissé kopott gerinccel. 1931-es kiadás reprintje. Számozott (500/158.) példány.