Books: History

Number of items: 150

Esti Béla, S. Balogh Ilona, Szántó Tibor: A magyar munkásmozgalom képeskönyve. Budapest, 1984, Kossuth Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói, kissé szakadt papír védőborítóval. Nagyon gazdagon illusztrált.
15724.

1 000 HUF
Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841-1941. Száz esztendő emlékei. Bp., 1991, Pest-Budai Ifjúsági Kultúr Egylet. Hiányzó térképpel. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
15725.

2 000 HUF
Márki Sándor: Az ókor és középkor története. A műveltség könyvtára. Bp., 1910, Athenaeum. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, fém plakettel, kopott borítóval és gerinccel, kissé sérült gerinccel.
15726.

1 000 HUF
9
Dienes András: Petőfi a szabadságharcban. Irodalomtörténeti Könyvtár 3. Bp., 1958., MTA Irodalomtörténeti Intézete, 643+3 p.+A-H t. + LXXXIV t. + 2 (melléklet) t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, fakó gerinccel, egy melléklet kissé szakadt.
15727.

1 200 HUF
Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpád-házi királyok alatt. I-II. kötet. Bp., 1984, ÁKV. Kiadói aranyozott műbőr kötésben. Reprint kiadás.
15728.

2 000 HUF
Magyarország történeti kronológiája I-IV. kötet. Szerk.: Benda Kálmán. Bp., 1981-1982, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az egyiken szakadt borítóval.
15729.

1 000 HUF
A Star in the Ravens Shadow. János Vitéz and the Beginnings of Humanism in Hungary. Exhibition organised by the National Széchényi Library 14th March - 15th June 2008. Bp., 2008, Ferenc Földesi and the National Széchényi Library. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15730.

A Star in the Raven's Shadow. János Vitéz and the Beginnings of Humanism in Hungary. Exhibition organised by the National Széchényi Library 14th March - 15th June 2008. Bp., 2008, Ferenc Földesi and the National Széchényi Library. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

800 HUF
Magyarok szovjet fogságban. Történeti szemelvénygyűjtemény a hadifogolyként, internáltként vagy politikai rabként elhurcoltakról. Szerk. és a szövegeket vál.: Bank Barbara, Bognár Zalán, Tóth Gábor. Bp., 2016., Nemzeti Emlékezet Bizottsága. Kiadói kartonált papírkötés, az elülső szennylap sérült, egyébként jó állapotban.
15731.

1 600 HUF
Magyar irodalom és szovjet irodalompolitika a hruscsovi korszakban. Orosz levéltári iratok. 1953-1964. I. köt. (1953-1957.) Szerk.: Babus Antal, Müller Gabriella, Seres Attila. Bp., 2019., Nemzeti Emlékezet Bizottsága. Kiadói kartonált papírkötés.
15732.

1 600 HUF
W. B. Marsch-Bruce Carrick: Történelem napról napra. 365 érdekes, fontos esemény. Ford.: Béresi Csilla. [Bp.,]2010., Ventus Libro. Kiadói papírkötés.
15733.

1 600 HUF
Erdély rövid története. Bp., 1989 MTA. Kiadói kartonálásban
15734.

1 000 HUF
Friedjung Henrik: Harc a német hegemóniáért (1859-1866) I. kötet. Fordította: Junius. Átnézte: Dr. Hoffmann Frigyes. Bp., 1902., MTA,(Hornyánszky-ny.), IX+1+VIII+392 p. Kiadói papírkötés, 3 kijáró lappal, kissé szakadt borítóval.
15736.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF