Magyarföld és népei eredeti képekben. Föld- és népismei, statistikai és történeti folyóirat. Fényes Elek és Luczenbacher János felügyelete mellett szerkeszti és kiadja: Vahot Imre. Bp., 1984, Állami Könyvterjesztő Vállalat, Kossuth nyomda. Reprint kiadás. Kiadói modern műbőrkötésben, jó állapotban.Az 1846 évi kiadás hasonmás változata 1984-ben.
Dr. Molnár István-Szabóné Dr. Medgyesi Éva: Az állami gazdaságok Magyarországon. (1785-1985.) Az állami gazdaságok krónikája. Bp., 1987., Mezőgazdasági. Kiadói kissé kopott kartonált papírkötés.
Tanulmányok Szakály Ferenc emlékére. Szerk.: Fodor Pál - Pálffy Géza - Tóth István György. Gazdaság- és Társadalomtörténeti Kötetek. 2. Bp., 2002., MTA TKI Gazdaság- és Társadalomtörténeti Kutatócsoport. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Köpeczi Béla: A francia felvilágosodás. Bp., 1986, Gondolat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Egészvászon-kötés papír védőborítóban, szép állapotban. Volt könyvtári példány.
Magyarország története. Főszerk.:Pach Zsigmond Pál. III/1-2. köt.: 1526-1686. Bp., 1987, Akadémiai. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
A magyar művelődés története. I. köt. Szerk.: Lukács György. A könyv fametszetű díszeit Reiter László tervezte. Bp., é.n., Pantheon, 678 p. Gazdag képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, sérült borítóban, ajándékozói bejegyzéssel
Dr.Szalay József- Dr.Baróti Lajos: A Magyar Nemzet Története I. köt: Magyarország az Árpád-ház kihaltáig. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert. Közel 700 illusztrációval és műmelléklettel. Kiadói, festett, dombornyomott egészvászon kötésben, kissé kopott
Szenzáció. A XX. század a magyar napisajtó címlapjának tükrében. 1900-1990. Vál., bevezetőt és a sajtótörténeti visszapillantásokat írta: Vince Mátyás. Bp., 1996., Gazdasági Média. Kiadói kartonált papírkötés.