https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 132

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Mémoires de madame la duchesse dAbrantes ou Souvenirs historiques sur Napoléon, la Révolution, le Directoire, le Consulat, lEmpire et la Restauration Paris, 1831-1837 De L. Mame. 16 kötet a 18 ból. Korabeli egészvászon kötésben. Francia nyelven. / 16 of 18 volumes. Full linen binding, in good condition. In French language.
15696.
 

Mémoires de madame la duchesse d'Abrantes ou Souvenirs historiques sur Napoléon, la Révolution, le Directoire, le Consulat, l'Empire et la Restauration Paris, 1831-1837 De L. Mame. 16 kötet a 18 ból. Korabeli egészvászon kötésben. Francia nyelven. / 16 of 18 volumes. Full linen binding, in good condition. In French language.

 
The item is not available
Starting price:
26 000 HUF
78,79
EUR
,
84,97
USD
Number of bids:
0
Molnár József: A Subich-Nemzetségből származó brebiri Melith-család vázlatos története. Összeáll.: - -. Hajdúnánás,1939.,[Katona Ferenc-ny.], 85+3 p.+2 (kihajtható nemzetségi táblák.) t. Kiadói papírkötés, a borítón szakadással, de összeségében jó állapotban. A szerző dedikációjával, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált, a címlap hátoldalán a szerző saját kezű soraival Dienes István részére. A borítón Dienes István névbejegyzésével.
15697.
 

Molnár József: A Subich-Nemzetségből származó brebiri Melith-család vázlatos története. Összeáll.: - -. Hajdúnánás,1939.,[Katona Ferenc-ny.], 85+3 p.+2 (kihajtható nemzetségi táblák.) t. Kiadói papírkötés, a borítón szakadással, de összeségében jó állapotban. A szerző dedikációjával, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált, a címlap hátoldalán a szerző saját kezű soraival Dienes István részére. A borítón Dienes István névbejegyzésével.

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
15,15
EUR
,
16,34
USD
Number of bids:
8
Mályusz Elemér: A türelmi rendelet. II. József és a magyar protestantizmus. Magyar Protestantizmus Történetének Forrásai. Bp., 1939., Magyar Protestáns Irodalmi Társaság, VIII+738+1 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé foltos borítóval, kis részben felvágatlan lapokkal.
15698.
 

Mályusz Elemér: A türelmi rendelet. II. József és a magyar protestantizmus. Magyar Protestantizmus Történetének Forrásai. Bp., 1939., Magyar Protestáns Irodalmi Társaság, VIII+738+1 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé foltos borítóval, kis részben felvágatlan lapokkal.

 
The item is not available
Starting price:
4 200 HUF
12,73
EUR
,
13,73
USD
Number of bids:
0
A hírszerzés és kémkedés története I-III. kötet. Vítéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n.[1936], Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
15699.
 

A hírszerzés és kémkedés története I-III. kötet. Vítéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n.[1936], Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.

 
Sold
Starting price:
3 600 HUF
10,91
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
8
Tóth Károly Antal (szerk.): Ellenpontok. Csíkszereda, 2000, Pro-Print Könyvkiadó. Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15700.
 

Tóth Károly Antal (szerk.): Ellenpontok. Csíkszereda, 2000, Pro-Print Könyvkiadó. Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
14,55
EUR
,
15,69
USD
Number of bids:
0
Horváth Mihály: A magyarok története. III-IV. szakasz. Pápa, 1844-1846,Ref. Főiskola betűivel, X+2+488;VI+309+3 p. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
15701.
 

Horváth Mihály: A magyarok története. III-IV. szakasz. Pápa, 1844-1846,Ref. Főiskola betűivel, X+2+488;VI+309+3 p. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
15,15
EUR
,
16,34
USD
Number of bids:
0
A Tatárjárás. 1241-42. Kiállítási katalógus. Magyar Nemzeti Múzeum 2007. máj. 25.-szept. 30. Szerk.: Ritoók Ágnes, Garam Éva. Bp.,2007., Magyar Nemzeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15702.
 

A Tatárjárás. 1241-42. Kiállítási katalógus. Magyar Nemzeti Múzeum 2007. máj. 25.-szept. 30. Szerk.: Ritoók Ágnes, Garam Éva. Bp.,2007., Magyar Nemzeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

 
Sold
Starting price:
1 600 HUF
4,85
EUR
,
5,23
USD
Number of bids:
1
Krohn Gyula: A finnugor népek pogány istentisztelete. Fordította: Bán Aladár. Bp., 1908, MTA, 4+384+2 p. Első kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, intézményi bélyegzőkkel.
15703.
 

Krohn Gyula: A finnugor népek pogány istentisztelete. Fordította: Bán Aladár. Bp., 1908, MTA, 4+384+2 p. Első kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, intézményi bélyegzőkkel.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
6,06
EUR
,
6,54
USD
Number of bids:
0
Dr. Berze Nagy János: Égigérő fa. Magyar mitológiai tanulmányok. A bevezető tanulmányt írta és a tudományos szerkesztést végezte: Dr. Dömötör Sándor. Pécs, 1958., Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Baranya Megyei Szervezete,2+389+3 p.+2 t. Első kiadás. A borító Battancs Gábor munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval. Megjelent 1600 példányban.
15704.
 

Dr. Berze Nagy János: Égigérő fa. Magyar mitológiai tanulmányok. A bevezető tanulmányt írta és a tudományos szerkesztést végezte: Dr. Dömötör Sándor. Pécs, 1958., Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Baranya Megyei Szervezete,2+389+3 p.+2 t. Első kiadás. A borító Battancs Gábor munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval. Megjelent 1600 példányban.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
6,06
EUR
,
6,54
USD
Number of bids:
0
Mályusz Elemér: A magyar történettudomány. Bolyai Könyvek. Bp., én., Bolyai Akadémia. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15705.
 

Mályusz Elemér: A magyar történettudomány. Bolyai Könyvek. Bp., én., Bolyai Akadémia. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
3,03
EUR
,
3,27
USD
Number of bids:
1
Fraknói Vilmos: Mátyás király 1440-1490. H.n., é.n. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
15706.
 

Fraknói Vilmos: Mátyás király 1440-1490. H.n., é.n. Félvászon kötés, kopottas állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
6,06
EUR
,
6,54
USD
Number of bids:
0
Merjünk magyarok lenni! Idézetek Teleki Pál gróf beszédeiből és írásaiból. Szerk.: Dr. Máday Béla (Bp.,)1943, Fiatal Magyarság Szövetség,(Forrás Nyomdai Műintézet.) Kiadói papírkötésben
15707.
 

Merjünk magyarok lenni! Idézetek Teleki Pál gróf beszédeiből és írásaiból. Szerk.: Dr. Máday Béla (Bp.,)1943, Fiatal Magyarság Szövetség,(Forrás Nyomdai Műintézet.) Kiadói papírkötésben

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
3,03
EUR
,
3,27
USD
Number of bids:
1

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

370. Auction:
Payment deadlineis 9 June

371. Auction:
From 26 May to 4 June
Payment deadline is 19 June
Viewing: From 2 to 4 June

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment