https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 297

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
M[usladini]: Sadi: Rosarium politicum, sive amoenum sortis humanae theatrum. De Persico in Latinum versun, & notis illustratum, a Georgio Gentio. Amstelodami (Amsterdam), 1688, Gerbrandum Schagen, 3 sztl. lev.+1 t. (rézmetszetű címlap)+11 szt. lev.+372 p.+12 t.(rézmetszetű tábla.) Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, magánkönyvtári címkével, intézményi bélyegzésekkel, kopott borítóval, öt lapon és egy képtáblán (146 p.) keresztben szakadás, egy képtábla szélén kis sérüléssel (191 p.), egy képtábla szélén apró szakadással (218 p.), egy lap hiánnyal (121/122.), foltos lapokkal, a kötéstáblák belsejéről a lapok leváltak.  Shirazi Saadi (Abu-Muhammad Muslih al-Din bin Abdallah Shirazi (1210-1291/192) iráni költő Gulistan, A rózsa kert c. művének 1688-as Amsterdamban kiadott latin fordítása./  M[usladini]: Sadi: Rosarium politicum, sive amoenum sortis humanae theatrum. De Persico in Latinum versun, & notis illustratum, a Georgio Gentio. Amstelodami (Amsterdam), 1688, Gerbrandum Schagen, 6 p.+ 1 t.(copper engraving title page)+22+372 p.12 t.(copper engraving tables.) In Latin Language. Full leather-binding, with library label and stamps, with worn cover, 5 damaged pages and 1 damaged table (146 p.), one table edge little bit damaged (191 p.), and one table edges little bit raunchy (218 p.), one page lost (121/122 p.), with some spotty pages, the papers coming out from the inside of the cover tables.  Saadi of Shiraz (Abu-Muhammad Muslih al-Din bin Abdallah Shirazi (1210-1291/192) Gulistan, The Rose Garden. Work of Persian poet and prose writer.
17471.
 

M[usladini]: Sadi: Rosarium politicum, sive amoenum sortis humanae theatrum. De Persico in Latinum versun, & notis illustratum, a Georgio Gentio. Amstelodami (Amsterdam), 1688, Gerbrandum Schagen, 3 sztl. lev.+1 t. (rézmetszetű címlap)+11 szt. lev.+372 p.+12 t.(rézmetszetű tábla.) Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, magánkönyvtári címkével, intézményi bélyegzésekkel, kopott borítóval, öt lapon és egy képtáblán (146 p.) keresztben szakadás, egy képtábla szélén kis sérüléssel (191 p.), egy képtábla szélén apró szakadással (218 p.), egy lap hiánnyal (121/122.), foltos lapokkal, a kötéstáblák belsejéről a lapok leváltak. Shirazi Saadi (Abu-Muhammad Muslih al-Din bin Abdallah Shirazi (1210-1291/192) iráni költő Gulistan, A rózsa kert c. művének 1688-as Amsterdamban kiadott latin fordítása./ M[usladini]: Sadi: Rosarium politicum, sive amoenum sortis humanae theatrum. De Persico in Latinum versun, & notis illustratum, a Georgio Gentio. Amstelodami (Amsterdam), 1688, Gerbrandum Schagen, 6 p.+ 1 t.(copper engraving title page)+22+372 p.12 t.(copper engraving tables.) In Latin Language. Full leather-binding, with library label and stamps, with worn cover, 5 damaged pages and 1 damaged table (146 p.), one table edge little bit damaged (191 p.), and one table edges little bit raunchy (218 p.), one page lost (121/122 p.), with some spotty pages, the papers coming out from the inside of the cover tables. Saadi of Shiraz (Abu-Muhammad Muslih al-Din bin Abdallah Shirazi (1210-1291/192) Gulistan, The Rose Garden. Work of Persian poet and prose writer.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
80 000 HUF
250,00
EUR
,
275,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
80 000 HUF
Refresh
Budapesti Árvízkönyv. I-II. köt. Heckenast Gusztáv kiadókönyváros urnak baráti ajándékul írják... Szerk.: B. Eötvös József. Pest, 1839., Heckenast Gusztáv, 9+3+12+296; 8+303 p. Javított gerincű kartonált kötésben, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal. Nem teljes. Antológia számos neves szerző művével, közte: Fáy András, Vörösmarty Mihály, Jósika Miklós, Kisfaludy Sándor, Kölcsey Ferenc és Eötvös József (A Carthausi, 177-260 p.) munkáival.
17472.
 

Budapesti Árvízkönyv. I-II. köt. Heckenast Gusztáv kiadókönyváros urnak baráti ajándékul írják... Szerk.: B. Eötvös József. Pest, 1839., Heckenast Gusztáv, 9+3+12+296; 8+303 p. Javított gerincű kartonált kötésben, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal. Nem teljes. Antológia számos neves szerző művével, közte: Fáy András, Vörösmarty Mihály, Jósika Miklós, Kisfaludy Sándor, Kölcsey Ferenc és Eötvös József (A Carthausi, 177-260 p.) munkáival.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
18 000 HUF
56,25
EUR
,
62,07
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
18 000 HUF
Refresh
[Verseghy Ferenc (1757-1822)]: Exercitationes idiomatis hungarici secundum regulas epitomes concinnatae in usum gymnasiorum Regni Hungariae. Budae, 1822, Typ. Regiae Universitatis Hungarica, 167 p. Magyar és latin nyelven. Kopott papírkötésben, foltos lapokkal, possessori bejegyzéssel.
17473.
 

[Verseghy Ferenc (1757-1822)]: Exercitationes idiomatis hungarici secundum regulas epitomes concinnatae in usum gymnasiorum Regni Hungariae. Budae, 1822, Typ. Regiae Universitatis Hungarica, 167 p. Magyar és latin nyelven. Kopott papírkötésben, foltos lapokkal, possessori bejegyzéssel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
8 000 HUF
25,00
EUR
,
27,59
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
8 000 HUF
Refresh
Fáy András szépirodalmi munkái nyolc kötetben, harmadik kötet. Pest, 1844, Geibel Károly. Újrakötött műbőr kötés, lapok foltosak.
17474.
 

Fáy András szépirodalmi munkái nyolc kötetben, harmadik kötet. Pest, 1844, Geibel Károly. Újrakötött műbőr kötés, lapok foltosak.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
7,50
EUR
,
8,28
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
Refresh
Kovácsy József: Arctalan titánok, Kettős kereszten, Magtalan aratás, Magunk rabságában. Cleveland, 1990-1997, Árpád Könyvkiadó Vállalat. Kiadói műbőr kötés, kissé piszkos, egyébként jó állapotban.
17475.
 

Kovácsy József: Arctalan titánok, Kettős kereszten, Magtalan aratás, Magunk rabságában. Cleveland, 1990-1997, Árpád Könyvkiadó Vállalat. Kiadói műbőr kötés, kissé piszkos, egyébként jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
8 000 HUF
25,00
EUR
,
27,59
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
8 000 HUF
Refresh
[Bátorfi Lajos (1835-1896)]: Bibok Lajos: Bánatos szív. Költeményfüzér. Pest, 1859., Boldini Róbert, 8+224+VI p. Kiadói papírkötésben, szakadt, viseltes borítóval, szétvált kötéssel, kissé dohos, megviselt állapotban. Ritka!
17476.
 

[Bátorfi Lajos (1835-1896)]: Bibok Lajos: Bánatos szív. Költeményfüzér. Pest, 1859., Boldini Róbert, 8+224+VI p. Kiadói papírkötésben, szakadt, viseltes borítóval, szétvált kötéssel, kissé dohos, megviselt állapotban. Ritka!

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
3,13
EUR
,
3,45
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
Refresh
Márai Sándor: Szindbád hazamegy. Bp., 1943, Révai. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír borítóval.
17477.
 

Márai Sándor: Szindbád hazamegy. Bp., 1943, Révai. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír borítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
6,25
EUR
,
6,90
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
Refresh
Kassák Lajos: Egy ember élete II. kötet: Kamaszévek, III. Csavargások. Kassák Lajos munkái. Bp., é.n. (1935-1939), Pantheon. Első kiadás. Kiadói fűzött illusztrált papírkötés, kissé szakadozott, kissé viseltes borítóval
17478.
 

Kassák Lajos: Egy ember élete II. kötet: Kamaszévek, III. Csavargások. Kassák Lajos munkái. Bp., é.n. (1935-1939), Pantheon. Első kiadás. Kiadói fűzött illusztrált papírkötés, kissé szakadozott, kissé viseltes borítóval

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
9,38
EUR
,
10,34
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
Refresh
Kartinthy Frigyes: Panoráma. Bp., 1926, Grill Károly. Első kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
17479.
 

Kartinthy Frigyes: Panoráma. Bp., 1926, Grill Károly. Első kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
6,25
EUR
,
6,90
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
Refresh
Porzsolt Kálmán: Szerencsétlen furulyások. Elbeszélések. Bp., 1884., Grimm Gusztáv, 186+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borítószéleken kis szakadásokkal.
17480.
 

Porzsolt Kálmán: Szerencsétlen furulyások. Elbeszélések. Bp., 1884., Grimm Gusztáv, 186+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borítószéleken kis szakadásokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
6,25
EUR
,
6,90
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
Refresh
Erich Kästner: A ma versei. A fordító, E. KRamer Rózsi dedikálásával. Bp., én. Magyar Goethe társaság. Kiadói papírkötésben.
17481.
 

Erich Kästner: A ma versei. A fordító, E. KRamer Rózsi dedikálásával. Bp., én. Magyar Goethe társaság. Kiadói papírkötésben.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 200 HUF
3,75
EUR
,
4,14
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 200 HUF
Refresh
Ozorai Imre vitairata. Bp. 1961. Akadémiai. Krakkóban 1535-ben megjelent mű hasonmás kiadása. (Bibliotheca Hungarica Antiqua IV.) Bordázott gerincű díszes kiadói vaknyomásos bőrkötésben. Kiváló állapotban.
17482.
 

Ozorai Imre vitairata. Bp. 1961. Akadémiai. Krakkóban 1535-ben megjelent mű hasonmás kiadása. (Bibliotheca Hungarica Antiqua IV.) Bordázott gerincű díszes kiadói vaknyomásos bőrkötésben. Kiváló állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
6 000 HUF
18,75
EUR
,
20,69
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
6 000 HUF
Refresh

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

366. Auction:
From 10 to 19 March
Payment deadline is 3 April
Viewing: From 16 to 19 March

367. Auction:
From 24 March to 2 April
Payment deadline is 17 April
Viewing: From 30 March to 2 April

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment