https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 126

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Mémoires de madame la duchesse dAbrantes ou Souvenirs historiques sur Napoléon, la Révolution, le Directoire, le Consulat, lEmpire et la Restauration Paris, 1831-1837 De L. Mame. 16 kötet a 18 ból. Korabeli egészvászon kötésben. Francia nyelven. / 16 of 18 volumes. Full linen binding, in good condition. In French language.
15701.

Mémoires de madame la duchesse d'Abrantes ou Souvenirs historiques sur Napoléon, la Révolution, le Directoire, le Consulat, l'Empire et la Restauration Paris, 1831-1837 De L. Mame. 16 kötet a 18 ból. Korabeli egészvászon kötésben. Francia nyelven. / 16 of 18 volumes. Full linen binding, in good condition. In French language.

 
The item is not available
Starting price:
30 000 HUF
81,08
EUR
,
88,24
USD
Number of bids:
0
Kutsma Andreas: Revolutio rusticana per Terras Scepusii - Brevis horrendae rusticanae interris scepusiebus descriptio  A szepességi szörnyű parasztlázadás rövid leírása. Lőcse, 1834. Johannis Werthmüller. 64p. Füzve, sérült kiadói papírborítóban. Árverésen még nem szerepelt!
15702.

Kutsma Andreas: Revolutio rusticana per Terras Scepusii - Brevis horrendae rusticanae interris scepusiebus descriptio A szepességi szörnyű parasztlázadás rövid leírása. Lőcse, 1834. Johannis Werthmüller. 64p. Füzve, sérült kiadói papírborítóban. Árverésen még nem szerepelt!

 
Sold
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
1
Aquincumi babérágak. Kuzsinszky Bálint emlékének szenteli Budapest székesfőváros közönsége és a Pázmány-Egyetem Érem- és Régiségtani Intézete. Laureae Aquincenses Memoriae Valentini Kuzsinszky Dicatae. I-II. kötet. Dissertationes Pannonicae ex Instituto Numismatico et Archeologico Universitatis de Petro Pázmány nominatae Budapestensis provenientes. Ser. II. No 10-11. Bp., 1938-1941, Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Érem és Régiségtani Intézete, 341 p.+LXXX t. (Fekete-fehér fotók, 40 levélen) +346+2 p. +LXVII t. (Az utolsó hat táblán dupla számozással, összesen 61 t., 31 levélen. Fekete-fehér fotók.) Egészoldalas és szövegközti ábrákkal. Latin, magyar, német, francia és angol nyelvű tanulmányokkal. Kiadói papírkötés, az I. kötet gerincén a borító szakadt, a fűzések lazák. Ritka!/Paperbinding, the spine damaged on the first volume, the bindings are loose. With studies in Latin, Hungarian, German, French and English language.
15703.

Aquincumi babérágak. Kuzsinszky Bálint emlékének szenteli Budapest székesfőváros közönsége és a Pázmány-Egyetem Érem- és Régiségtani Intézete. Laureae Aquincenses Memoriae Valentini Kuzsinszky Dicatae. I-II. kötet. Dissertationes Pannonicae ex Instituto Numismatico et Archeologico Universitatis de Petro Pázmány nominatae Budapestensis provenientes. Ser. II. No 10-11. Bp., 1938-1941, Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Érem és Régiségtani Intézete, 341 p.+LXXX t. (Fekete-fehér fotók, 40 levélen) +346+2 p. +LXVII t. (Az utolsó hat táblán dupla számozással, összesen 61 t., 31 levélen. Fekete-fehér fotók.) Egészoldalas és szövegközti ábrákkal. Latin, magyar, német, francia és angol nyelvű tanulmányokkal. Kiadói papírkötés, az I. kötet gerincén a borító szakadt, a fűzések lazák. Ritka!/Paperbinding, the spine damaged on the first volume, the bindings are loose. With studies in Latin, Hungarian, German, French and English language.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Number of bids:
0
Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum ötvenéves jubileumára. Szerk.: Csutak Vilmos. Sepsiszentgyörgy, 1929, Székely Nemzeti Múzeum,(Kolozsvár, Minerva-ny.), 780+4 p.+6 t. (Közte egy kihajtható térképpel.) Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben, javított kötéssel, a gerincen kis sérüléssel, a borítón és a gerincen kis foltokkal.
15704.

Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum ötvenéves jubileumára. Szerk.: Csutak Vilmos. Sepsiszentgyörgy, 1929, Székely Nemzeti Múzeum,(Kolozsvár, Minerva-ny.), 780+4 p.+6 t. (Közte egy kihajtható térképpel.) Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben, javított kötéssel, a gerincen kis sérüléssel, a borítón és a gerincen kis foltokkal.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Adonyi Sztancs János: Arisztokraták ma. I-II. kötet. 21 főnemes a XXI. században. Bp., 2008., Kossuth. Az I. kötet második, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonálásban, kiadói papír védőborítóval.
15705.

Adonyi Sztancs János: Arisztokraták ma. I-II. kötet. 21 főnemes a XXI. században. Bp., 2008., Kossuth. Az I. kötet második, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonálásban, kiadói papír védőborítóval.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Michael Roaf: A mezopotámiai világ atlasza. Fordította: Dezső Tamás. Bp., 1998, Helikon-Magyar Könyvklub. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15706.

Michael Roaf: A mezopotámiai világ atlasza. Fordította: Dezső Tamás. Bp., 1998, Helikon-Magyar Könyvklub. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

 
Sold
Starting price:
7 000 HUF
18,92
EUR
,
20,59
USD
Number of bids:
1
Baráth Tibor: A magyar népek őstörténete. III. köt. Montreál, 1974, Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző által dedikált, dátumozott példány.
15707.

Baráth Tibor: A magyar népek őstörténete. III. köt. Montreál, 1974, Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző által dedikált, dátumozott példány.

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
12,97
EUR
,
14,12
USD
Number of bids:
0
Németh István: Demokrácia és diktatúra Németországban. 1918-1945. I-II. köt. I. köt.: Az 1918. novemberi forradalom és a Weimari Köztársaság. Összegzés és dokumentumok. II. köt.: A Harmadik Birodalom. (1933-1945.) Összegzés és dokumentumok. Bp., 2007., LHarmattan. Kiadói papírkötés. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált!
15708.

Németh István: Demokrácia és diktatúra Németországban. 1918-1945. I-II. köt. I. köt.: Az 1918. novemberi forradalom és a Weimari Köztársaság. Összegzés és dokumentumok. II. köt.: A "Harmadik Birodalom." (1933-1945.) Összegzés és dokumentumok. Bp., 2007., L'Harmattan. Kiadói papírkötés. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált!

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
1
Max von Boehn: Das Bühnenkostüm in Altertum, Mittelalter und Neuzeit. Berlin, 1921, Cassirer, 10+495+1 p. Német nyelven. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kissé kopott, kissé foltos félpergamen-kötés. /Half-parchment-binding, with little bit worn, and little bit spotty cover. In German language. First edition.
15709.

Max von Boehn: Das Bühnenkostüm in Altertum, Mittelalter und Neuzeit. Berlin, 1921, Cassirer, 10+495+1 p. Német nyelven. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kissé kopott, kissé foltos félpergamen-kötés. /Half-parchment-binding, with little bit worn, and little bit spotty cover. In German language. First edition.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
1
Baráth Tibor: A magyar népek őstörténete. II. köt. Montreál, 1973, Szerzői kiadás. Kiadói nylon-kötés, kiadói kissé hiányos műanyag védőborítóban.
15710.

Baráth Tibor: A magyar népek őstörténete. II. köt. Montreál, 1973, Szerzői kiadás. Kiadói nylon-kötés, kiadói kissé hiányos műanyag védőborítóban.

 
Sold
Starting price:
2 400 HUF
6,49
EUR
,
7,06
USD
Number of bids:
1
Padányi Viktor: Történelmi tanulmányok. München, 1959, Mikes Kelemen Kör. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
15711.

Padányi Viktor: Történelmi tanulmányok. München, 1959, Mikes Kelemen Kör. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
1
Baráthosi Balogh Benedek: Szumirok. Sumér Könyvek 2. Buenos Aires, 1973, Magyar Őskutatás. Kiadói nylon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15712.

Baráthosi Balogh Benedek: Szumirok. Sumér Könyvek 2. Buenos Aires, 1973, Magyar Őskutatás. Kiadói nylon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

 
Sold
Starting price:
2 600 HUF
7,03
EUR
,
7,65
USD
Number of bids:
1

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment