Books: Travelling, Local History

Number of items: 168

Bártfafürdő. Bártfa, Divald Adolf, 16 fekete-fehér fotót tartalmazó leporelló. Szakadozott papírkötésben.
15000.

1 800 HUF
A székelyudvarhelyi codex. Sajtó alá rendezte: Szabó Samu. Különlenyomat a Nyelvemléktár XV. kötetéből. Bp., 1907., MTA, XXIV+108 p. Papírkötésben, a könyvtest elvált a borítótól, a könyvtest szétvált. Felvágatlan példány.
15001.

2 000 HUF
Rosnyói egyházi töredékek I.II. Rozsnyó, 1834. Kek József. 55+55p. Történelmi és egyháztörténeti témájú írásokkal
15002.

2 400 HUF
11
Rosnyói egyházi töredékek IV. Rozsnyó, 1834. Kek József. 61p. Papír kötésben. Benne a Jósvai templom építésének tervéről
15003.

2 000 HUF
Mocsáry Antal: Nemes Nógrád vármegyének históriai, geographiai és statisztikai esmertetése. I. kötet. Pest, 1826, Petrózai Trattner Mátyás, 5 sztl. lev.+I-LII+53-375 p.+ 9 t. Papírkötésben, széteső, rossz állapotban, foltos lapokkal. Ritka!
15004.

2 000 HUF
9
Felfedezők Lexikona. Szerk.: Dr. Kéz Andor. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopottas gerinccel, jó állapotban.
15005.

2 000 HUF
Bánfi János: Magyar László utazásai és kalandjai az érettebb ifjúság számára. Bp., 1892, Révai, 300+4 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés,kopott borítóval, foltos lapélekkel, néhány oldalon bejelölésekkel, egy lap lyukas, kissé sérült. (95/96. o.)
15006.

3 000 HUF
Mesterházy Jenő: A budavári koronázó-főtemplom és altemploma. Bp., 1938., Hollóssy János, 20 p. Kiadói papírkötésben, a hátsó borítón kis szakadásokkal.
15007.

1 200 HUF
Dr. Lechner Jenő: A régi Pest és Buda. Monumenta Hungariae Technica I. Bp., 1922, Németh József, 23 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
15008.

1 000 HUF
Marczievicz Erzsébet: A pesti Ferenciek-terének kútpályázata. Adatok a pesti szobrászat történetéhez a XIX. század elején. Bp., 1931, Sárkány-Nyomda Rt., 59 p.+ X t. Kiadói papírkötésben, szakadozott borítóval, felvágatlan példány.
15009.

2 000 HUF
cca 1930-1940 Budapestet ábrázoló füzet, 8 táblával, négy nyelvű feliratozott hártyapapírokkal a táblák előtt. Bp., Székesfőváros Házinyomdája. Aranyozott Budapest címeres, zsinórfüzött papírkötésben, foltos.
15010.

1 400 HUF
Csonka-Magyarország közigazgatási, törvénykezési és közlekedési helységnévtára. Szerk.: Várady Károly. Magyar Szent Korona Országainak Helységnévtára. 1. rész. Bp.,1928., A Magyar Szent Korona Országai Helységnévtárának Kiadóhivatala. Papírkötésben, széteső állapotban, szakadozott borítóval, az elülső szennylap szakadozott.
15011.

Csonka-Magyarország közigazgatási, törvénykezési és közlekedési helységnévtára. Szerk.: Várady Károly. Magyar Szent Korona Országainak Helységnévtára. 1. rész. Bp.,1928., "A Magyar Szent Korona Országai Helységnévtárának" Kiadóhivatala. Papírkötésben, széteső állapotban, szakadozott borítóval, az elülső szennylap szakadozott.

1 000 HUF
23

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF