Angi - G. Szabó - Tóth: Függetlenségi nyilatkozat 1849. Debrecen. 504/2500. számozott példány. 1999, Alföldi Nyomda. Kiadói plüss kötés, jó állapotban + Nagytemplomi gyülekezeti élet füzetei 4. 150 éves a függetlenségi nyilatkozat.
Manfred Görtemaker: A Német Szövetségi Köztársaság története. Az alapítástól napjainkig. Bp., 2003, Korona. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Fitz József: A magyarországi nyomdászat, könyvkiadás és könyvkereskedelem története. II. A reformáció korában. Bp.,1967, Akadémiai Kiadó, 293+(3) p. Lapszámozáson belül számtalan egész oldalas, szövegközti és beragasztott képpel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, papírborítón kis szakadásokkal, jó állapotban. Megjelent 1300 példányban.
Ion Haratiu Criscan: Burebista és kora. Ford.: Vajnovszki Kázmér és Pezderka Sándor. Bukarest, 1984., Tudományos és Enciklopédiai Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Szentpétery Imre: Az Árpád-házi királyok okleveleinek kritikai jegyzéke. I. kötet I-III. füzet. 1001-1270. Regesta Regum Stirpis Arpadianae Critco-Diplomatica I. Bp., 1923-1927-1930, MTA. Kiadói papírkötés, az I. füzet hátsó borítója szakadozott, felvágatlan példányok. Jó állapotban. /
Paperbinding, I. first book cover is raunchy, but the other things are okay, in Hungarian language.
Szentpétery Imre: Az Árpád-házi királyok okleveleinek kritikai jegyzéke. II. kötet (1255) 1270-1301. I. füzet. 1258-1272. Regesta Regum Stirpis Arpadianae Critco-Diplomatica II. Bp., 1943, MTA. Kiadói papírkötés, kissé szakadt papírborítóval, de egyébként jó állapotban, felvágatlan példány./
Paperbinding, with slightly raunchy cover, in Hungarian language.
Gonda Imre, Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1987, Gondolat. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászonkötésben, kiadói papír védőborítóval, a papírborító elülső része gyűrött, de egyébként jó állapotban.
Györffy György: Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza I. köt. Bp., 1987, Akadémiai Kiadói. A vármegyéket ábrázoló kiemelhető mellékletekkel. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, műanyag védőfóliában, volt könyvtári példány.
Gaius Suetonius Tranquillus: A caesarok élete. Ford. az utószót és a jegyzeteket írta: Kis Ferencné. Versbetéteket írta: Terényi István. Szántó Piroska rajzaival. Bp., 1961, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban.
Szilágyi Sándor: Felső-vadászi Rákóczy Zsigmond 1622-1652.+Szádeczky Lajos: Kornyáti Békés Gáspár. 1520-1579.+Deák Farkas: Uzoni Béldi Pál. 1621-1679.+Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina. 1604-1641. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1886-1887, Méhner Vilmos, 4+183 p.+ 7 t.+4+103 p.+ 12 t.+4+215 p.+15 t.+4+132 p.+8 t. Átkötött félvászon-kötés, a táblák egy részét rossz helyre kötötték be, kissé kopottas borítóval.