1912 Caetani Leone Herceg: Az iszlám szerepe a civilizáció fejlődésében. Bevezette és olasz eredetiből fordította: Dr. Osztern Salamon Pál. Különlenyomat a Huszadik Század októberi számából. Bp.,1912, Márkus Samu, 31 p. Szakadozott, sérült papírkötésben.
Thaly Kálmán: Gróf Eszterházy Antal kuruc generális tábori könyve. 1706-1709. Függelék: Gróf Eszterházy Dániel tábornok jegyzőkönyve, 1708. Bp.,1901, MTA, XVIII+2+2032 p. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötésben, az elülső papírborítót bekötötték, a borítója kissé kopottas, a gerincen kis sérüléssel, intézményi bélyegzéssel, címkével, de egyébként jó állapotban./ Half-leather-binding, with little bit worn cover, and little damage on the spine, but the other things are okay. In Hungarian language.
Márki Sándor-Beksics Gusztáv: A modern Magyarország. (1848-1896.) A Magyar Nemzet Története. X. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1898, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Major Peace Treaties of Modern History 1648-1967.1-4. kötet. With an introductory essay by Arnold Toynbee. New York, 1967, Chelsea House Publishers-McGraw-Hill Book. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, angol nyelven./
Linen-binding, in English language.
Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly (szerk.): Egyetemes történet. I.-IV. kötet. 1. Az ókor története. Szerk. Kerényi Károly. 2. Váczy Péter: A középkor története. 3. Hajnal István: Az újkor története. 4. Iványi-Grünwald Béla: A legújabb kor története. Bp.,1935-1937, Magyar Szemle Társaság, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopottas gerinccel, az I. kötet gerincén sérüléssel, de belül jó állapotban, márványozott lapélekkel.
Szilágyi Sándor: Felső-vadászi Rákóczy Zsigmond 1622-1652.+Szádeczky Lajos: Kornyáti Békés Gáspár. 1520-1579.+Deák Farkas: Uzoni Béldi Pál. 1621-1679.+Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina. 1604-1641. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1886-1887, Méhner Vilmos, 4+183 p.+ 7 t.+4+103 p.+ 12 t.+4+215 p.+15 t.+4+132 p.+8 t. Átkötött félvászon-kötés, a táblák egy részét rossz helyre kötötték be, kissé kopottas borítóval.
Wilhelm Blos: A francia forradalom. A francia közállapotok és események népszerű ismertetése 1789-től 1804-ig. Fordította Horovitz Jenő. Budapest, 1909, Népszava Könyvkereskedés. Kiadói félbőr kötés, festett lapélekkel, gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Jó állapotban.
Mészáros Ottó (szerk.): A shoddytól a treviráig. A százéves gyapjúmosó és szövőgyár története. 1868-1968. Budapest, 1968, Gyapjúmosó és Szövőgyár. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírtokban.
(Fraknói) Frankl Vilmos: A hazai és külföldi iskolázás a XVI. században. Budapest, 1873, Eggenrerger F. Magyar Akadem. Könyvárus (Hoffman és Molnár), VIII+424 p. Kiadói papírkötés, sérült, megviselt állapotú kötéssel.
Das XIX. Jahrhundert in Wort und Bild. Politische und Kultur-Gecshichte von Hans Kraemer. Erster und Zweiter Band. Berlin-Leipzig-Stuttgart-Wien, Deutsches Verlagshaus Bong & Co. Kiadói dombornyomott, aranyozott félbőr kötés, színezett lapszélek, gazdagon illusztrált, kissé kopottas állapotban / half leather binding, little damaged condition