https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Military

Number of items: 41

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Erdélyünk és honvédségünk. Történelmi eseménysorozat képekkel. Szerk.: vitéz Rózsás József. Bp.,1941, Vitézi Rend Zrínyi Csoportja. Kiadói, egészvászon-kötésben, minimális hibákkal
16601.
 

Erdélyünk és honvédségünk. Történelmi eseménysorozat képekkel. Szerk.: vitéz Rózsás József. Bp.,1941, Vitézi Rend Zrínyi Csoportja. Kiadói, egészvászon-kötésben, minimális hibákkal

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
18,75
EUR
,
20,69
USD
Number of bids:
2
Vöröss József: Tereptan, terepábrázolás, térképhasználat, terepfelmérés. Budapest, 1943, M. Kir. Honvéd Térkép. Intézet. 14 db melléklettel. Kissé kopott félvászon kötésben.
16602.
 

Vöröss József: Tereptan, terepábrázolás, térképhasználat, terepfelmérés. Budapest, 1943, M. Kir. Honvéd Térkép. Intézet. 14 db melléklettel. Kissé kopott félvászon kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
12,50
EUR
,
13,79
USD
Number of bids:
0
Péczely Attila: A magyar honvéd énekeskönyve. Bp.,2015, HM Zrínyi Nonprofit Kft. Facsimile kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, festett lapélekkel.
16603.
 

Péczely Attila: A magyar honvéd énekeskönyve. Bp.,2015, HM Zrínyi Nonprofit Kft. Facsimile kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, festett lapélekkel.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
12,50
EUR
,
13,79
USD
Number of bids:
0
Harcászati feladatok. 1-8. füzet. 1. füzet: Alapfogalmak a harcászati vezetés terén. 2. füzet: Támadás mozgóharcban, védelemre berendezkedett ellenségre. Kötelékben lévő harccsoport keretein belül. 3. füzet: Védelem mozgóharcban. Kötelékben lévő harccsoport keretein belül. 4. füzet: Tervszerű visszavonulás. Kötelékben lévő harccsoport keretein belül. 5. füzet: Halogatóharc és védelem széles kiterjedésben, laza kötelékben lévő harccsoport keretében. 6. füzet: Lovasság színlelt támadása. 7. füzet: Támadás megerősített állásban lévő ellenség ellen. 8. füzet: Megerősített kerékpáros zászlóalj halogató harca. Bp.,1934, Budapesti Honvéd Tiszti Szabályzatismertető Tanfolyam, 53 p.;45 p.+ 8 t.;21 p.+8 t.; 50 p.+2 t.; 30 p.+7 t.; 15 p.+6 t.; 16 p.+6+1 t.; 24 p.+6 t. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel, egy füzet szétvált (2. füzet), egy elvált a borítótól (1. füzet.)
16604.
 

Harcászati feladatok. 1-8. füzet. 1. füzet: Alapfogalmak a harcászati vezetés terén. 2. füzet: Támadás mozgóharcban, védelemre berendezkedett ellenségre. Kötelékben lévő harccsoport keretein belül. 3. füzet: Védelem mozgóharcban. Kötelékben lévő harccsoport keretein belül. 4. füzet: Tervszerű visszavonulás. Kötelékben lévő harccsoport keretein belül. 5. füzet: Halogatóharc és védelem széles kiterjedésben, laza kötelékben lévő harccsoport keretében. 6. füzet: Lovasság színlelt támadása. 7. füzet: Támadás megerősített állásban lévő ellenség ellen. 8. füzet: Megerősített kerékpáros zászlóalj halogató harca. Bp.,1934, Budapesti Honvéd Tiszti Szabályzatismertető Tanfolyam, 53 p.;45 p.+ 8 t.;21 p.+8 t.; 50 p.+2 t.; 30 p.+7 t.; 15 p.+6 t.; 16 p.+6+1 t.; 24 p.+6 t. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel, egy füzet szétvált (2. füzet), egy elvált a borítótól (1. füzet.)

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
15,63
EUR
,
17,24
USD
Number of bids:
7
Harcászati feladatok. 9-11. füzet. 9. füzet: Hegyi háború. (Támadás.) 10. füzet: Hadosztály támadása széles kiterjedésben. 11. füzet: Gépkocsizó kötelékek harca. (Rögtönzött.) Bp.,1935, Budapesti Honvéd Tiszti Szabályzatismertető Tanfolyam, 29 p.+ 4 t.;29 p.+8 t.;20 p.+ 5 t. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borító szélekkel, de alapvetően jó állapotban, és hiánytalan mellékletekkel.
16605.
 

Harcászati feladatok. 9-11. füzet. 9. füzet: Hegyi háború. (Támadás.) 10. füzet: Hadosztály támadása széles kiterjedésben. 11. füzet: Gépkocsizó kötelékek harca. (Rögtönzött.) Bp.,1935, Budapesti Honvéd Tiszti Szabályzatismertető Tanfolyam, 29 p.+ 4 t.;29 p.+8 t.;20 p.+ 5 t. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borító szélekkel, de alapvetően jó állapotban, és hiánytalan mellékletekkel.

 
Sold
Starting price:
3 400 HUF
10,63
EUR
,
11,72
USD
Number of bids:
13
Csiffáry Tamás: Az I. világháború története. Bp.,2007,Fix-Term. Kiadói kartonált papírkötés.
16606.
 

Csiffáry Tamás: Az I. világháború története. Bp.,2007,Fix-Term. Kiadói kartonált papírkötés.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
6,25
EUR
,
6,90
USD
Number of bids:
10
Németh Ildikó-Závodi Szilvia: A soproni tiszti leánynevelőintézet története 1850-1945. Bp., 2019. Hadtörténeti múzeum. Kiadói papírkötés
16607.
 

Németh Ildikó-Závodi Szilvia: A soproni tiszti leánynevelőintézet története 1850-1945. Bp., 2019. Hadtörténeti múzeum. Kiadói papírkötés

 
Sold
Starting price:
1 600 HUF
5,00
EUR
,
5,52
USD
Number of bids:
6
Szakonyi Lajosné Tömöry Andrea, vitéz: Régi huszárhistóriák. (Elbeszélések, anekdoták.) Garay Ákos rajzaival.. Bp. 1943. Egyetemi. 176 l. 16 t Címlap hiány. Félvászon kötésben .
16608.
 

Szakonyi Lajosné Tömöry Andrea, vitéz: Régi huszárhistóriák. (Elbeszélések, anekdoták.) Garay Ákos rajzaival.. Bp. 1943. Egyetemi. 176 l. 16 t Címlap hiány. Félvászon kötésben .

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
6,25
EUR
,
6,90
USD
Number of bids:
1
Hadtudományi Lexikon I-II. Szerk.: Szabó József. Bp., 1995, Magyar Hadtudományi Társaság. Kiadói aranyozott műbőr kötés.  Mécs Imre (1933-) politikus, 56-os elítélt, Honvédelmi Bizottság elnöke által Dr. Galovicz János (1933-?) ny. ezredes, Magyar Hadtudományi Társaság Légierő szakosztályának volt elnöke, honvédelmi szakértő (legfontosabb honvédelmi tanácsadómnak) részére szóló ajándékozási sorokkal.
16609.
 

Hadtudományi Lexikon I-II. Szerk.: Szabó József. Bp., 1995, Magyar Hadtudományi Társaság. Kiadói aranyozott műbőr kötés. Mécs Imre (1933-) politikus, 56-os elítélt, Honvédelmi Bizottság elnöke által Dr. Galovicz János (1933-?) ny. ezredes, Magyar Hadtudományi Társaság Légierő szakosztályának volt elnöke, honvédelmi szakértő ("legfontosabb honvédelmi tanácsadómnak") részére szóló ajándékozási sorokkal.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
12,50
EUR
,
13,79
USD
Number of bids:
0
Jánoska Antal-Facsar Mihály: Katonai kártyák, kártyázó katonák. Bp.,2014, Zrínyi. Kiadói kartonált papírkötés.
16610.
 

Jánoska Antal-Facsar Mihály: Katonai kártyák, kártyázó katonák. Bp.,2014, Zrínyi. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
15,63
EUR
,
17,24
USD
Number of bids:
0
A nagy háború írásban és képben. Északon és délen 1-19. füz. Bp., Athenaeum. Változó állapotú tűzött papírkötésben.
16611.
 

A nagy háború írásban és képben. Északon és délen 1-19. füz. Bp., Athenaeum. Változó állapotú tűzött papírkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
9,38
EUR
,
10,34
USD
Number of bids:
0
1942 A nagy háború kis lexikona. Mindent tudok Az Ujság évkönyve. XXI. könyv. Az Ujság ajándéka előfizetői részére. Bp.,1942, Forrás-ny., 160 p. Kiadói papírkötés.
16612.
 

1942 A nagy háború kis lexikona. Mindent tudok Az Ujság évkönyve. XXI. könyv. Az Ujság ajándéka előfizetői részére. Bp.,1942, Forrás-ny., 160 p. Kiadói papírkötés.

 
Sold
Starting price:
1 600 HUF
5,00
EUR
,
5,52
USD
Number of bids:
1

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

359. Auction:
Payment deadline is 20 December

360. Auction:
From 10 to 19 December
Payment deadline is 3 January
Viewing: From 16 to 19 December
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment