Veres Péter: Parasztsors, magyar sors. Magyar Társadalomtudományi Könyvtár 1. Bp., én., Magyar Élet, (K. J. Nyomda-ny.),84+12 p. Kiadói papírkötés, szakadozott gerinccel.
Pintér Jenő: Magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I.-II. kötet. Bp., 1928, Franklin-Társulat, 389+330 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a II. kötet gerincén sérüléssel, kissé foltos lapokkal.
Madách Imre összes művei 1-2. kötet. Sajtó alá rendezte, bevezette és a jegyzeteket írta: Halász Gábor. Bp.,1942,Révai, 4 p.+1 t.+1065 p.+4 p.+1 t.+1223+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, az első kötet címlapján szakadás, jó állapotban.
Szezám könyve. Ifjusági könyvtár 6 kötetéből készült kolligátum. Ifjúsági könyvtár. Szerk.: Dr. Szemák István. (Egybekötve.)
Hanusz István: Déleurópából föld- és néprajzi képek.
Hanusz István: Közép-Európából föld- és néprajzi képek.
Morvay Győző: Egy eltemetett város. (Pompéji).
Szerelemhegyi Tivadar: Római királymondák. Böngérfi János: Hún mondák. Széchy Gyula és Kiss Lajos rajzaival.
Böngérfi János: Magyar mondák az Árpádok korából. Kiss Lajos rajzaival. Pozsony-Bp.,é.n. (1896-1898),Stampfel Károly, 110+2+102+2+79+1+104+101+2+132+2 p. Számos szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval. Javított gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, néhol kissé foltos lapokkal.
Kiszely Mária: Cosima. Wagner Richardné - Liszt Cosima élete. Bp.,1948,Bárd Ferenc és Fia. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Kertész Imre 3 műve:
Sorstalanság. Ötödik kiadás. Az angol lobogó. Elbeszélések. Negyedik kiadás. Felszámolás. Első kiadás.
Bp.,2001-2003,Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.