Books: History

Number of items: 115

Report of the Hungarian Ministry of Home Affairs on the MAORT sabotage. Bp., 1948, Athenaeum-ny. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15725.

2 200 HUF
5,95
6,47
Magyar Ritkaságok sorozat 16 kötete:  Tar Lőrinc pokoljárása, Hunfalvy Pál Napló 1848-1849, Bod Péter: Szent Hilárius, Kazinczy Ferenc: Sophie, Toldy Ferenc: Irodalmi arcképek, Mikes Kelemen: Az idő jól eltöltésének módja, Kőrösi Csoma Sándor levelesládája, Ungnád Dávid Konstantinápolyi utazásai, Vitéz János levelei és politikai beszédei, Pajkos énekek, Sztárai Mihály: Histrória Perényi Ferenc kiszabadulásáról, Fortunatus és Magelóna históriája, Beszélgetés a szüzességről és a házasélet tisztaságáról 1-2. kötet, Kecskeméthy Aurél: Gróf Széchényi István utolsó évei és halála, Pécsváradi Gábor: Jeruzsálemi utazás.Bp., 1983-1987, Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
15726.

10 000 HUF
27,03
29,41
15727.

1 200 HUF
15728.

8 000 HUF
15729.

5 000 HUF
15730.

4 400 HUF
11,89
12,94
Az ezeréves Magyarország. Bp., 1939, Pesti Hírlap Rt. Vászonkötésben, jó állapotban.
15731.

3 000 HUF
Dr. Fenyvessy József: Az Egyesült Budapesti Fővárosi Takarékpénztár ötven éves története. 1846-1896. Bp.,1896, Kosmos Műintézet-ny., V+3+190 p.+35 sztl. lev.+15 t. (Mellékletek, fekete-fehér fotók. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
15732.

3 000 HUF
15733.

2 400 HUF
Hajós György: Hollán Ernő, a katona, a mérnök, az államférfi. Bp.,2006, Építésügyi Tájékoztatási Központ Kft. Kiadói kartonált papírkötés.
15734.

2 000 HUF
15735.

30 000 HUF
81,08
88,24
Pesthy Frigyes 2 művét tartalmazó kolligátum:  Száz politikai és történeti levél Horvátországról. Bp., 1885, Akadémiai Könyvkereskedés,(Knoll K. és Társa), VIII+419 p. Brankovics György rác despota birtokviszonyai Magyarországban és a rác despota cím. Értekezések a Történelmi Tudományok Köréből. VI. kötet. IX. sz. Bp.,1877, MTA, 65 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, az eredeti papírborítókat is bekötötték, az első mű papírborítója a címlapot követő lap után, kissé kopott gerinccel, de belül jó állapotban.
15736.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF