Books: Architecture, Art

Number of items: 200

Művészet. Szerk.: Lyka Károly. IV. évfolyam. Országos Magyar Képzőművészeti Társálat. Bp. 1905, Singer és Wolfner,4+432 p. Kiadói javított gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval. Lyka Károly, Divald Kornél, Malonyay Dezső tanulmányaival, számos szövegközti, és egészoldalas illusztrációval, többek között Kaza György, Fényes Adolf, Grünwald Béla, Ferenczy Károly, Kriesch Aladár és mások illusztrációival.+ Szmercsányi Miklós: Gróf Andrássy Tivadar. 1857-1905. c. írásával, Márkos Géza illusztrációival. (Melléklet.)
17011.

3 000 HUF
Berzeviczy Albert: A cinquecento festészete, szobrászata, és művészi ipara. A Velencéről szóló fejezetekkel kiegészítette: Divald Kornél. Bp.,1909, Franklin, 554 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
17012.

1 600 HUF
Nagymihály Sándor: A nemzet csalogánya I-II. Blaha Lujza életregénye Herczeg Ferenc, Móricz Zsigmond, Márai Sándor, Hunyady Sándor, Farkas Imre és Szendy Károly emléksoraival. Bp.,(1926), Helikon. Gazdag fekete-fehér és színes illusztrációkkal, mellékletekkel. Kiadói, népies motívumokkal díszített, egészvászon-kötésben, kopott borítóval, laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal.
17013.

2 000 HUF
Munkácsy Mihály kiállítás. Bp., 1952, Műcsarnok, 92 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben, kissé sérült gerinccel.
17014.

1 600 HUF
Vegyes művészeti könyvtétel, 8 db:   Barát Endre: Élt harminchárom évet. Regény Paál László életéről. Bp.,1980,Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   A szentimentalizmus. A bevezető tanulmányt írta, a szövegeket válogatta: Wéber Antal. Bp.,1971, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   Az egzisztencializmus. A bevezető tanulmányt írta, a szövegeket válogatta: Köpeczi Béla. Bp.,1965, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés.  A futurizmus. A bevezető tanulmányt írta, a szövegeket válogatta, fordította: Szabó György. Bp.,1967, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés.   Kortársak a németalföldi festészetről. Vál., az előszót és a jegyzeteket írta: Garas Klára. Fordította: Garas Klára, Takácsy Elek. Bp.,1967, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   1986 Pestmegyei Iparművészeti Tárlat.   1963 Régi Képtár. Bp.,1963,Szépművészeti Múzeum. Kiadói papírkötés.  Flemish painting of the Seventeenth Century. Leningrád, 1972, Aurora.
17015.

1 200 HUF
Vegyes művészeti könyvtétel, 3 db:  P. Brestyánszky Ilona: Kovács Margit. Bp., 1979, Corvina - Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.  Joanna Guze: A művészet nyomában. Fordította: Fejér Irén. Bp., 1978, Móra. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.  Gaston Diehl: Vasarely. Bp., ,Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kijáró lapokkal, rossz állapotban.  19. század végi-20. század eleji francia festészet az Állami Puskin Képzőművészeti Múzeum. gyűjteményében. Moszkva, én., Puskin. Francia és orosz nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.  Németh Lajos: Csontváry. Bp.,1975, Corvina. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, sérült elülső kötéstáblával.
17016.

1 200 HUF
Falk Géza: Beethoven összes szimfóniái.  Bp., 1943, Szöllősy. 163 p. Bánó Endre egészoldalas illusztrációival. rajzaival. Második kiadás. Kiadói félvászonkötésben, kissé kopott borítóval.
17017.

1 600 HUF
Borsos Géza: Emlék / Mű. Művészet - köztér - vizualitás a rendszerváltozástól a millenniumig. Bp., 2001, Enciklopédia. Kiadói kartonált papírkötés.
17018.

2 000 HUF
Dr. Homér Lajos: A bútor története. Egyiptomtól Napjainkig. Bp.,(1947), Barka,(Reiner Ödön-ny.), 313+2 p.+1 lev. hibajavítás. II. bővített kiadás. Kiadói papírkötés, az illusztrált papírboríték szakadozott, kissé hiányos.
17019.

4 800 HUF
12,97
14,12
17020.

1 000 HUF
17021.

1 000 HUF
Malonyai Dezső: A magyar nép művészete I. Reprint. A kalotaszegi magyar nép művészete. Bp., 1909, Franklin-Társulat (1985, Helikon). Hasonmás kiadás számos képpel, műmelléklettel és színes táblával, kiadói festett aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban tékával
17022.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF