https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 156

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. kötet. Bp.,(1894),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Számos fekete-fehér és színes illusztrációkkal, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítókkal és gerincekkel, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, az I. kötetből Kossuth végrendelete kijár, az V. kötetből 2 kijáró lappal. 1901-es névbejegyzéssel.
15729.

Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. kötet. Bp.,(1894),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Számos fekete-fehér és színes illusztrációkkal, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítókkal és gerincekkel, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, az I. kötetből Kossuth végrendelete kijár, az V. kötetből 2 kijáró lappal. 1901-es névbejegyzéssel.

 
Sold
Starting price:
18 000 HUF
48,65
EUR
,
52,94
USD
Number of bids:
1
Revizionista kiadványsorozat: Az Az Erdélyi Férfiak Egyesülete Jancsó Benedek Társaságának kiadványai című sorozat hét füzete kiadói keménykarton védőtokban. 1. Asztalos Miklós: A korszerű nemzeti eszme. (A revizíó alapvetése) / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 143 p.; (No. 15.) 2. Flachbarth Ernő: A területi revízió jogi alapjai / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 46 p.; (No. 16.) 3. Asztalos Miklós: Erdély és a revízió / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 42 p.; (No 17.) 4. Steier Lajos: Felsőmagyarország és a revízió / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 47 p.; (No. 18.) 5. Prokopy Imre: A revízió és Délmagyarország / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 40 p.; (No. 19.) 6. Jehlicka Ferenc: A revízió és a szlovákok / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 33 p.; (No. 20.) 7. Frank Ivo Dr.: A revízió és a horvátság / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 29 p.; (No 21.) 8. Dvotcsák Győző: A revízió és Franciaország / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 29 p.; (No 22.) 9. Zakariás G. Sándor: A revízió útja / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 63 p.; (No. 23.) Nyomtatta a Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, Budapest. Néhány füzetben francia nyelvű összefoglaló található. Kiadói varrott papírkötésben lévő, felvágatlan, nyomda-tiszta példányok, gyűjtői állapotban megőrizve, kiadói keménykarton védődobozban. Betiltott kiadványok voltak!
15730.

Revizionista kiadványsorozat: Az "Az Erdélyi Férfiak Egyesülete Jancsó Benedek Társaságának kiadványai" című sorozat hét füzete kiadói keménykarton védőtokban. 1. Asztalos Miklós: A korszerű nemzeti eszme. (A revizíó alapvetése) / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 143 p.; (No. 15.) 2. Flachbarth Ernő: A területi revízió jogi alapjai / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 46 p.; (No. 16.) 3. Asztalos Miklós: Erdély és a revízió / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 42 p.; (No 17.) 4. Steier Lajos: Felsőmagyarország és a revízió / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 47 p.; (No. 18.) 5. Prokopy Imre: A revízió és Délmagyarország / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 40 p.; (No. 19.) 6. Jehlicka Ferenc: A revízió és a szlovákok / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 33 p.; (No. 20.) 7. Frank Ivo Dr.: A revízió és a horvátság / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 29 p.; (No 21.) 8. Dvotcsák Győző: A revízió és Franciaország / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 29 p.; (No 22.) 9. Zakariás G. Sándor: A revízió útja / Budapest, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Magyar Királyi Egyetemi Nyomda), 63 p.; (No. 23.) Nyomtatta a Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, Budapest. Néhány füzetben francia nyelvű összefoglaló található. Kiadói varrott papírkötésben lévő, felvágatlan, nyomda-tiszta példányok, gyűjtői állapotban megőrizve, kiadói keménykarton védődobozban. Betiltott kiadványok voltak!

 
Sold
Starting price:
14 000 HUF
37,84
EUR
,
41,18
USD
Number of bids:
4
Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből. 1823-1848. I-III. kötet. Bp.,1886,Ráth Mór, XVI+461+VII+466+VII+508 p. Harmadik kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, de belül jó állapotban.
15731.

Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből. 1823-1848. I-III. kötet. Bp.,1886,Ráth Mór, XVI+461+VII+466+VII+508 p. Harmadik kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, de belül jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
16 000 HUF
43,24
EUR
,
47,06
USD
Number of bids:
0
A hírszerzés és kémkedés története I-III. kötet. Vítéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n.[1936], Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
15732.

A hírszerzés és kémkedés története I-III. kötet. Vítéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n.[1936], Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Bethlen Farkas: Erdély története I-IV. kötet. Fordította: Bodor András, Kasza Péter, S. Varga Katalin. A jegyzeteket írta és a mutatókat összeállította: Pálffy Géza, valamint Kruppa Tamás. Bp.-Kolozsvár,2000-2006,Enciklopédia-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés.
15733.

Bethlen Farkas: Erdély története I-IV. kötet. Fordította: Bodor András, Kasza Péter, S. Varga Katalin. A jegyzeteket írta és a mutatókat összeállította: Pálffy Géza, valamint Kruppa Tamás. Bp.-Kolozsvár,2000-2006,Enciklopédia-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,43
EUR
,
35,29
USD
Number of bids:
0
Hungarian-Ottoman Military and Diplomatic Relations in the Age of Süleyman the Magnificent. Szerk.: Dávid, Géza, Fodor, Pál. Bp.,1994, ELTE. Kiadói papírkötés.
15734.

Hungarian-Ottoman Military and Diplomatic Relations in the Age of Süleyman the Magnificent. Szerk.: Dávid, Géza, Fodor, Pál. Bp.,1994, ELTE. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Esterházy Pál: Mars Hungaricus. Sajtó alá rendezte, a Mars Hungaricus latin szövegét magyarra fordította, a Visszaemlékezés, valamint a levelek jegyzeteit és az Esterházy Pál című kísérőtanulmányt írta: Iványi Emma. Bevezette és szerkesztette, a Mars Hungaricus jegyzetei Iványi Emma gyűjtésének felhasználásával írta: Hausner Gábor. Zrínyi-Könyvtár. III. Bp.,1989, Zrínyi. Kiadói kartonált papírkötés.
15735.

Esterházy Pál: Mars Hungaricus. Sajtó alá rendezte, a 'Mars Hungaricus' latin szövegét magyarra fordította, a 'Visszaemlékezés', valamint a levelek jegyzeteit és az Esterházy Pál című kísérőtanulmányt írta: Iványi Emma. Bevezette és szerkesztette, a 'Mars Hungaricus' jegyzetei Iványi Emma gyűjtésének felhasználásával írta: Hausner Gábor. Zrínyi-Könyvtár. III. Bp.,1989, Zrínyi. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
12,97
EUR
,
14,12
USD
Number of bids:
0
Szalay László: Magyarország története. IV. kötet. Lipcse, 1854, Geibel Károly, X+600 p. Első kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, festett lapélekkel.
15736.

Szalay László: Magyarország története. IV. kötet. Lipcse, 1854, Geibel Károly, X+600 p. Első kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, festett lapélekkel.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Number of bids:
0
Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme II. kötet: Az Árpád-ház kihaltától a Mohácsi ütközetig. Újonnan átdolgozta: Dr. Hatvani Mihály. Pest, 1860, Heckenast Gusztáv, 2+734 p. Második kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15737.

Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme II. kötet: Az Árpád-ház kihaltától a Mohácsi ütközetig. Újonnan átdolgozta: Dr. Hatvani Mihály. Pest, 1860, Heckenast Gusztáv, 2+734 p. Második kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval.
15738.

Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
9,73
EUR
,
10,59
USD
Number of bids:
0
Csorba László: A Kossuth-emigráció fényképeskönyve. + Kossuth Lajos hangja - emlékek, dallamok. CD-vel. Bp.,1994, Kossuth. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói bársony-kötés, kiadói bársony-tokban.
15739.

Csorba László: A Kossuth-emigráció fényképeskönyve. + Kossuth Lajos hangja - emlékek, dallamok. CD-vel. Bp.,1994, Kossuth. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói bársony-kötés, kiadói bársony-tokban.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Dr. Szalay József: A magyar nemzet története. IV. kötet. A millennium alkalmából átdolgozta és újból sajtó alá rendezte Dr. Baróti Lajos. Bp.,(1896), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső szennylap és egy illusztráció kijár, volt könyvtári példány.
15740.

Dr. Szalay József: A magyar nemzet története. IV. kötet. A millennium alkalmából átdolgozta és újból sajtó alá rendezte Dr. Baróti Lajos. Bp.,(1896), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső szennylap és egy illusztráció kijár, volt könyvtári példány.

 
Sold
Starting price:
2 800 HUF
7,57
EUR
,
8,24
USD
Number of bids:
1

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment