Hamvas Béla: A bor filozófiája. Filozofija Vina. Zagreb, 1993, Ceres, 195+3 p.+XII t. Magyar és horvát nyelven. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Márai Sándor: Kassai őrjárat. A borító illusztrációja Fenyves Sándor munkája. Bp., 1941, Révai, 203+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a borítón szakadásokkal. Első kiadás!
Vörösmarty Mihály összes költeményei. I-VI. kötet. Sajtó alá rendezte: Gyulai Pál. Teljes! Bp.,[1893], Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 1 t.+ LXXXV+ 392+515+535+503+461+502+2 p. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
Tompa Mihály összes költeményei I-IV. kötet. Teljes! A költő életrajzát írta Szász Károly. Sajtó alá rendezték: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp.,[1870],Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 1 t.+355+415+420+382 p. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, a címkép kijár, a IV. kötet lapszélein folttal, jó állapotban.
Tompa Mihály: Olajág. Elmélkedések, fohászok és imák. Hölgyek számára olvasó- és imakönyvül. Bp.,1903, Franklin, 1 t.+350 p. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, a sarkain kis kopásnyomokkal, aranyozott lapélekkel, hiányos, sérült réz csattal, ajándékozási sorokkal.
Tompa Mihály összes költeményei. Rendezték barátai: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József, és Szász Károly. Budapest, (1870), Méhner Vilmos, 807 p., gazdag szövegközti, köztük 25 egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Díszesen aranyozott, festett kiadói kaucsuktáblás ufrecht és Goldschmied féle kötés, festett aranyozott lapélekkel. Ritka kötésváltozat. Gerinc és sarkak sérültek, a selyemkép is. Néhány lapon betépődések
Kuczka Péter: Az élet szép. Bp.,1950,Révai. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
A szerző, Kuczka Péter (1923-1999) Kossuth-díjas író, költő, műfordító, tudományos-fantasztikus
Kossuth-díjas magyar író, költő, műfordító, a Kozmosz Fantasztikus Könyvek könyvsorozat és a Galaktika tudományos-fantasztikus antológia szerkesztőjének dedikációjával.
Mécs László összes versei 1920-1940. Bp., 1944, Athenaeum, 760 p. Negyedik kiadás. Javított, részben átkötött félműbőr-kötésben, néhány Mécs Lászlóról szóló újságcikkel.
A szerző, Mécs László (1895-1978) szerzetes, költő, lapszerkesztő dedikációjával, dátumozva.