Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 62

Parragh Gábor: A szőlőmívelésről és borkezelésről. Bp.,é.n. ,Aigner Lajos,(Weiszmann-ny.), 121+3 p.+1 t. (kihajtható térkép: Vár Bogyay Bogyay Lajos úr badacsoni szőleje, Walzel A. F. Engel és Mandello, Pesten, 1859.) Második kiadás. Kiadói papírkötésben, sérült kötésben, sérült lapokkal, a lapok szélein és sarkain sérülésekkel, hiánnyal, foltos lapok, de a szöveg épp és hiánytalan.   A szerző, Parragh Gábor (1822-1885) 1848-1849-es honvéd, korának ismert és sikeres borkereskedője, az Országos Mintapince felügyelője. Érdemeket szerzett a balatonvidéki borok népszerűsítésében, és a magyar borászat fejlesztésében. Boraival a londoni világkiállításon is szerepelt. Művét külföldön megszerzett tapasztalatok felhasználásával írta.
17100.

6 000 HUF
20,69
17101.

16 000 HUF
50,00
55,17
17102.

80 000 HUF
250,00
275,86
17103.

5 000 HUF
17,24
17104.

5 000 HUF
17,24
17105.

6 000 HUF
20,69
Ragyogó szakácskönyv. Bp.,én.,Tolnai, 352 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, a borító részben elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, az elülső szennylap szakadt.
17106.

1 200 HUF
4,14
Pető Gyula: Ételkészítési ismeretek. Bp.,1993,Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó Rt. Harmadik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
17107.

3 600 HUF
11,25
12,41
17108.

3 000 HUF
10,34
Mauthner kertészeti kiskáté 1944. kiadja Mauthner Ödön. 160p. Növények, zöldségek, fűszerek ismertetése és felhasználási módjuk. Kiadói papírkötésben
17109.

2 000 HUF
6,90
Dr. Vertse Albert: A kert madárvilága. Dr. Csörgey Titusz, Vezényi Elemér és Nécsey István festményeivel. Bp.,1941, Növényvédelem és Kertészet, 128 p. 65. oldaltól egészoldalas képtáblákkal. Kiadói papírkötésben, megviselt állapotban, az elülső borító lejár, a hátsó borító hiányzik.
17110.

1 000 HUF
3,45
Szántó Péter: A bogyós gyümölcsök tenyésztése és használati módjai. Bp.,é.n.,Franklin, 100 p. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, hiányzó elülső szennylappal, volt könyvtári példány.
17111.

1 200 HUF
4,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

361. Auction:
Payment deadline is 24 January

362. Auction:
From 14 to 23 January
Payment deadline is 7 February
Viewing: From 20 to 23 January

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.