https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 62

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Parragh Gábor: A szőlőmívelésről és borkezelésről. Bp.,é.n. ,Aigner Lajos,(Weiszmann-ny.), 121+3 p.+1 t. (kihajtható térkép: Vár Bogyay Bogyay Lajos úr badacsoni szőleje, Walzel A. F. Engel és Mandello, Pesten, 1859.) Második kiadás. Kiadói papírkötésben, sérült kötésben, sérült lapokkal, a lapok szélein és sarkain sérülésekkel, hiánnyal, foltos lapok, de a szöveg épp és hiánytalan.   A szerző, Parragh Gábor (1822-1885) 1848-1849-es honvéd, korának ismert és sikeres borkereskedője, az Országos Mintapince felügyelője. Érdemeket szerzett a balatonvidéki borok népszerűsítésében, és a magyar borászat fejlesztésében. Boraival a londoni világkiállításon is szerepelt. Művét külföldön megszerzett tapasztalatok felhasználásával írta.
17100.
 

Parragh Gábor: A szőlőmívelésről és borkezelésről. Bp.,é.n. ,Aigner Lajos,(Weiszmann-ny.), 121+3 p.+1 t. (kihajtható térkép: Vár Bogyay Bogyay Lajos úr badacsoni szőleje, Walzel A. F. Engel és Mandello, Pesten, 1859.) Második kiadás. Kiadói papírkötésben, sérült kötésben, sérült lapokkal, a lapok szélein és sarkain sérülésekkel, hiánnyal, foltos lapok, de a szöveg épp és hiánytalan. A szerző, Parragh Gábor (1822-1885) 1848-1849-es honvéd, korának ismert és sikeres borkereskedője, az Országos Mintapince felügyelője. Érdemeket szerzett a balatonvidéki borok népszerűsítésében, és a magyar borászat fejlesztésében. Boraival a londoni világkiállításon is szerepelt. Művét külföldön megszerzett tapasztalatok felhasználásával írta.

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
18,93
EUR
,
21,05
USD
Number of bids:
5
Dr. Schermann Szilárd: Magismeret I-II. kötet. Bp.,1967, Akadémiai Kiadó, 867+2+208+4. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az I. kötet hátán folttal, jó állapotban. Megjelent 1200 példányban. Nagyon ritka!
17101.
 

Dr. Schermann Szilárd: Magismeret I-II. kötet. Bp.,1967, Akadémiai Kiadó, 867+2+208+4. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az I. kötet hátán folttal, jó állapotban. Megjelent 1200 példányban. Nagyon ritka!

 
The item is not available
Starting price:
16 000 HUF
50,47
EUR
,
56,14
USD
Number of bids:
0
Istvánffy Gyula, Csík-Madéfalvi dr.: A Clusius-codex mykologiai méltatása, adatokkal Clusius életrajzához -- Études et commentaries le code de lEscluse... Bp., 1900. (Franklin ny.) (10)+287p.+ 89 színes t. (2 kihajt.) A címlap 91 táblát jelez, de a mű így teljes (a kihajtható táblákat kettőnek vették). A kor egyik legnagyobb növénytani tudósának tartott, németalföldi.Clusius a nagyműveltségű főúr, Batthyány Boldizsár németújvári udvarában írta meg az első magyarországi gombaatlaszt, amely egyben a világ első gombászati munkája. Mind a szöveg összeállításában, mind a képek rajzolásában közreműködött maga Batthyány, valamint udvari lelkésze, Beythe István is. A mű tartalmazza a nyomtatásban megjelent munka hasonmását, a kódex tábláinak reprodukcióit, valamint több tanulmányt. Korabeli kopott félbőr-kötésben. 30x40 cm
17102.
 

Istvánffy Gyula, Csík-Madéfalvi dr.: A Clusius-codex mykologiai méltatása, adatokkal Clusius életrajzához -- Études et commentaries le code de l'Escluse... Bp., 1900. (Franklin ny.) (10)+287p.+ 89 színes t. (2 kihajt.) A címlap 91 táblát jelez, de a mű így teljes (a kihajtható táblákat kettőnek vették). A kor egyik legnagyobb növénytani tudósának tartott, németalföldi.Clusius a nagyműveltségű főúr, Batthyány Boldizsár németújvári udvarában írta meg az első magyarországi gombaatlaszt, amely egyben a világ első gombászati munkája. Mind a szöveg összeállításában, mind a képek rajzolásában közreműködött maga Batthyány, valamint udvari lelkésze, Beythe István is. A mű tartalmazza a nyomtatásban megjelent munka hasonmását, a kódex tábláinak reprodukcióit, valamint több tanulmányt. Korabeli kopott félbőr-kötésben. 30x40 cm

 
The item is not available
Starting price:
80 000 HUF
252,37
EUR
,
280,70
USD
Number of bids:
0
Ignácz Sándor: Méhészet. Gyakorlati tanácsadó kezdő és előrehaladott méhészek számára. Bp.,(1939), Athenaeum. Ötödik, átdolgozott és bővített kiadás. Fekete-fehér fotókkal, ábrákkal. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal.
17103.
 

Ignácz Sándor: Méhészet. Gyakorlati tanácsadó kezdő és előrehaladott méhészek számára. Bp.,(1939), Athenaeum. Ötödik, átdolgozott és bővített kiadás. Fekete-fehér fotókkal, ábrákkal. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
15,77
EUR
,
17,54
USD
Number of bids:
0
Dr. Józsa László: Kukoricatermesztés szilázsnak. Bp., 1981, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. Megjelent 2500 példányban. A szerző által dedikált.
17104.
 

Dr. Józsa László: Kukoricatermesztés szilázsnak. Bp., 1981, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. Megjelent 2500 példányban. A szerző által dedikált.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
15,77
EUR
,
17,54
USD
Number of bids:
0
Szegedi szakácskönyv. h. n., é. n., n. n. Címlapja hiányzik, részben kijáró lapokkal, sérült félvászon kötésben, feltehetőleg az első kiadás.
17105.
 

Szegedi szakácskönyv. h. n., é. n., n. n. Címlapja hiányzik, részben kijáró lapokkal, sérült félvászon kötésben, feltehetőleg az első kiadás.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
18,93
EUR
,
21,05
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

News

Auction buyer's provision: 22%

353. Auction:
Payment deadline is 24 September

354. Auction:
From  10 to 19 September
Payment deadline is 4 October
Viewing: From 16 to 19 October
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment