Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 62

Parragh Gábor: A szőlőmívelésről és borkezelésről. Bp.,é.n. ,Aigner Lajos,(Weiszmann-ny.), 121+3 p.+1 t. (kihajtható térkép: Vár Bogyay Bogyay Lajos úr badacsoni szőleje, Walzel A. F. Engel és Mandello, Pesten, 1859.) Második kiadás. Kiadói papírkötésben, sérült kötésben, sérült lapokkal, a lapok szélein és sarkain sérülésekkel, hiánnyal, foltos lapok, de a szöveg épp és hiánytalan.   A szerző, Parragh Gábor (1822-1885) 1848-1849-es honvéd, korának ismert és sikeres borkereskedője, az Országos Mintapince felügyelője. Érdemeket szerzett a balatonvidéki borok népszerűsítésében, és a magyar borászat fejlesztésében. Boraival a londoni világkiállításon is szerepelt. Művét külföldön megszerzett tapasztalatok felhasználásával írta.
17100.

6 000 HUF
17101.

16 000 HUF
43,24
47,06
17102.

80 000 HUF
216,22
235,29
17103.

5 000 HUF
17104.

5 000 HUF
17105.

6 000 HUF
Ragyogó szakácskönyv. Bp.,én.,Tolnai, 352 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, a borító részben elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, az elülső szennylap szakadt.
17106.

1 200 HUF
Pető Gyula: Ételkészítési ismeretek. Bp.,1993,Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó Rt. Harmadik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
17107.

3 600 HUF
9,73
10,59
17108.

3 000 HUF
Mauthner kertészeti kiskáté 1944. kiadja Mauthner Ödön. 160p. Növények, zöldségek, fűszerek ismertetése és felhasználási módjuk. Kiadói papírkötésben
17109.

2 000 HUF
Dr. Vertse Albert: A kert madárvilága. Dr. Csörgey Titusz, Vezényi Elemér és Nécsey István festményeivel. Bp.,1941, Növényvédelem és Kertészet, 128 p. 65. oldaltól egészoldalas képtáblákkal. Kiadói papírkötésben, megviselt állapotban, az elülső borító lejár, a hátsó borító hiányzik.
17110.

1 000 HUF
Szántó Péter: A bogyós gyümölcsök tenyésztése és használati módjai. Bp.,é.n.,Franklin, 100 p. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, hiányzó elülső szennylappal, volt könyvtári példány.
17111.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF